קנו ספרים היישר מהוצאות הספרים

אני חוזרת על ההמלצה הזו מפעם בפעם, בתחושה שלי – לא מספיק. אז הנה זה שוב: קנו ספרים היישר מהוצאות הספרים.

למה?

בואו נענה על זה בשני שלבים:

קנו ספרים – כי אנשים כותבים חייבים להיות בראש ובראשונה אנשים קוראים, אז אתם חייבים לקרוא. וחוץ מזה – רוצים שיקנו מכם? אז קנו גם אתם מאחרים.

למה ישירות מההוצאה? או. מפני שכאשר אתם קונים היישר מההוצאה – אתם מדלגים על שני שלבים מאוד מאוד חשובים בתמחור של הספר שלכם: המפיץ וחנות הספרים. והמפיץ והחנות לוקחים את רוב הכסף. כ-60% ממה ששילמתם, אם להיות ספציפיים.

מה קורה כשאתם קונים היישר מההוצאה? שני דברים טובים: רוב הכסף ששילמתם הולך למי שאשכרה עשה את העבודה (גם הסופר – שזה בשאיפה כל מי שקורא את הפוסט הזה), והדבר השני: הרבה פעמים תשלמו פחות. שווה להוצאת הספרים למכור לכם ישירות במחיר מופחת, כי גם ככה היא תרוויח יותר. זה מקרה קלאסי של win-win.
כדי להקל עליכם את התהליך הזה, הנה סקירה קצרה של כמה הוצאות שמזמינות אתכם לקנות ישירות דרכם, ומה שהן מציעות, לפי סדר אקראי.

הספריה החדשה – אנחנו מדברים על ספרים סופר איכותיים, מהצצה בספריה הפרטית שלי עולים השמות א"ב יהושע, יעקב שבתאי, פרימו לוי, אלנה פרנטה, וולפגנג בורכרט… הבנתם את הרעיון.
אם אתם רוצים לקנות את ספרי הספריה החדשה – הירשמו למועדון. זו הרשמה חד פעמית שכוחה יפה עד יומכם האחרון (או כל עוד היא קיימת), חינם, והמשך הקשר שלכם עם המועדון יהיה בעיקר במיילים שתקבלו אחת לכמה זמן, שבהם יציעו לכם בהנחות באמת מדהימות. בהנחות האלה תוכלו לקנות רק ישירות דרכם. בחנתי את העניין לאחרונה, כשיצא הספר "הסיפור של הילדה האבודה" – האחרון בסדרת החברה הגאונה. קיבלתי הצעות להנחות על הספר הזה מכל כיוון אפשרי. אף אחד לא הציע אותו במחיר המצוין שבו הציעה אותו הספריה החדשה.
בקיצור, אין מה להפסיד. לספריה החדשה נרשמים כאן.

ידיעות ספרים – ידיעות ספרים היא לא "הוצאה" במובן הפשוט של המילה. ידיעות ספרים היא כמעט קונצרן… היא מאגדת בתוכה הרבה הוצאות קטנות, ביניהן תמיר//סנדיק המצוינת (כן, אני עורכת ומתרגמת להם, אבל הם באמת מצוינים!), אחוזת בית, בבל, ספרי עליית הגג ועוד. זה אומר שכשתיכנסו לאתר שלהם – תמצאו גם את הספרים של ההוצאות האלה בהנחות יפות. עם זאת, אם בחרתם ספר של הוצאה אחרת – הייתי עושה קפיצה קטנה לדף חדש בדפדפן, ובודקת אם ההוצאה שלו מוכרת אותו במחיר נמוך יותר, ולא שוכחת לבדוק גם כמה עולה המשלוח. ההנחות נעות סביב ה-30%, ככל שראיתי, אבל תמצאו שם גם ספרים שאין עליהם הנחה. ועדיין – לי באופן אישי זה עולה הרבה פעמים פחות מהדלק לחנות…
זה האתר של ידיעות ספרים.
ואם אתם בעניין של ספר בהפתעה, ויש לכם זמן לשני ספרי הפתעה מדי חודש – קהילת הקוראים של ידיעות ספרים היא תכנית מגניבה למדי בשבילכם, שעלותה היא 83 שקלים לחודש. זה בא עם קבוצת פייסבוק לדיונים, מפגשים עם סופרים ועוד הפתעות.

עם עובד – המניות של עם עובד זה עתה עלו אצלי פלאים. מעבר לכך שזו הוצאה מכובדת וותיקה שמוציאה ספרות מצוינת, גם לא הייתי צריכה להתאמץ יותר מדי כדי לגלות מה בדיוק הם מציעים ללקוחות האינטרנט הנאמנים שלהם (וגם לחד פעמיים אני מניחה…) 30% הנחה לקונים באתר. זה מה שתרוויחו אם במקום לנסוע לחנות ולהזיע כל הדרך, תשבו בבית שלכם, במזגן, עם קפה קר, ותקנו מהם בשתי לחיצות. אה, ומילוי פרטי תשלום וכתובת כמובן. מעם עובד קונים כאן.

תמיר//סנדיק – כבר חשפתי קודם שאני אוהבת אותם וגם מרגישה אליהם קשר, ככה שזה כבר על השולחן, אבל הנה עוד סיבה שאני אוהבת אותם: כשאתם נכנסים לחנות של תמיר סנדיק, ורוצים לדעת כמה הספר שלכם עולה, כל שעליכם לעשות הוא לחלוף עם העכבר על תמונת הספר, ומיד תראו את המחיר המלא ואת ההנחה. לא זו אף זו (קצת מתפללת עכשיו שכתבתי את זה נכון, אין לי השכלה משפטית, למען הסר ספק…) תמצאו שם שלושה מחירים: לספר מודפס, לספר דיגיטלי ולספר קינדל. (כן, קינדל זה דיגיטלי, אבל יש כאן איזה עניין עם הפורמטים וזה.) גם כאן יש הנחות של סביב ה-30%. החנות של תמיר//סנדיק נמצאת כאן.

אבל אם אתם כבר בעניין של תמיר//סנדיק – הירשמו למועדון הידידים שלהם, (המכונה מועדון-הידידים-הלא-מאוד-אקסלוסיבי-אנחנו-מקבלים-את-כל-מי-שאוהב-את-הספרים-של-ההוצאה), וקבלו הנחה קבועה של 10% על הספרים באתר (נוסף על ההנחות באתר, כאן יש כפל מבצעים), מובטח לכם שתשמעו ראשונים על ספרים חדשים ומכירות מוקדמות, תיהנו מהנחות וממבצעים מיוחדים, וסביר שגם יזמינו אתכם לקבוצה בפייסבוק ויספרו לכם עוד פרטים על הספרים שאהבתם ועל אלו שהם עובדים עליהם. טוב, הם באמת מקסימים שם, גם תמיר וגם סנדיק.

עוץ הוצאה לאור – היא הוצאת הספרים הקסומה ביותר שאני מכירה. את ההוצאה הקימה גילי בר-הלל, הידועה גם כמתרגמת האגדית של סדרת הארי פוטר. גילי בר-הלל לא רק הקימה את ההוצאה, היא ההוצאה. זה אומר תהליך סופר מוקפד ואיכותי של בחירת ספרים, תרגום, עריכה, הפקה, דפוס… יש לי רק מילים טובות להגיד על מה שהיא עושה.
איפה הכשלים בכל הסיפור הזה? רוב ספריה של הוצאת עוץ מיועדים לילדים. שזה לא באמת כשל, רק שהילדים שלי גדלו… ועם זאת אני מוצאת את עצמי קונה ממנה מדי פעם. מה שבטוח. שיהיה לנכדים או משהו. או שאני קונה סיטונאי – לחלק לכל האחיינים.
הכשל השני הוא שבגלל קוטן ההוצאה והקשיים שציינתי לגבי הפצה וחנויות – ספרי הוצאת עוץ אינם נמצאים ברשתות, ואפשר לקנות אותם רק בכמה חנויות קטנות וב… נכון! אינטרנט. המחירים המצוינים לא משקפים את האיכות. האיכות מדהימה. אם יש לכם ילדים, או שיש ילדים שאתם אוהבים ורוצים לפנק בסביבתכם – אתם רוצים מאוד להכיר את ההוצאה הזאת. אולי אפילו לשמור את הכתובת שלה בפייבוריטים שלכם. נכנסים מכאן.
גם להוצאת עוץ יש תכנית מנויים! בתכנית הזו אתם בעצם רוכשים כרטיסייה שמעניקה לכם 5 ספרים במחיר של ארבעה. הוצאת עוץ מוציאה מדי שנה 6-4 ספרים, וכל ספר שיצא יישלח אליכם אוטומטית, אלא אם תבקשו לדלג עליו. ההרשמה לתכנית המנויים של הוצאת עוץ מכאן.

הוצאת מודן – אין לי משהו מיוחד להגיד על הוצאת מודן. הם לא מציעים הפתעות וזיקוקים… כשנכנסים לאתר שלהם מוצאים מיד, כבר בעמוד הראשי, חנות ספרים, עם מחיר לכל ספר (לא ברור מאליו, לא כולם מוכנים לספק את הפרט הזה מיד. יש כאלה שאומרים – בואו, תקליקו, תקראו קצת, תקליקו עוד פעם, כשנגיע לחנות נדבר…) מה שעוד יש לי להגיד עליהם, הוא שככל שאני ראיתי, יש שם הנחה קבועה של 40%. על כל הספרים. מודה שלא בדקתי מה לגבי ספרי לימוד.
רוצים לקנות ממודן? הנה כאן.

טוב, חוץ מסדר אקראי, הייתה כאן גם בחירה שהיא ברובה אקראית… אם יש הוצאות נוספות שאתם ממליצים שאכניס לרשימה, כתבו לי כאן למטה בתגובות, ואעדכן את הפוסט!

3 Comments

 1. צבי בינדר 01.08.2018 , 15:21 השב

  עדכון: הזמנתי ספר בהוצאה, חלפו חודשיים, ואני מחכה עד היום לספר.

  • רחלי 01.08.2018 , 16:03 השב

   מרגיז. צור אתם קשר כדי להבין מה קרה, ואם צריך – דרוש את הכסף בחזרה.

  • רחלי 01.08.2018 , 16:18 השב

   וגם – שים לב שלא המלצתי על ההוצאה לאור הזאת, ואני לא אמליץ על אף אחד שמפשל. ותודה שעדכנת אותי כבר בסיבוב הקודם.

השאר תגובה

מדברות כתיבה

מירי רוזובסקי, סמדר שטינברג וגפנית לסרי קוקיא

_____________________________

הסופרות מירי רוזובסקי, סמדר שטינברג וגפנית לסרי קוקיא מקיימות מפגש אינטימי על כתיבה בעידן הנשיות המודרנית:

בשיחה נדבר בפתיחות על האימהות ועל הזוגיות שלנו ועל השתקפותן בכתיבה, על הקשר שבין היצירה והחיים הן בהיבטי הביוגרפיה והחשיפה והן בהיבטים הפרקטיים של שילוב הכתיבה בחיי היום-יום, נספר על תהליכי הכתיבה הפרטיים שלנו ועל האופן שבו הספרים שלנו התעצבו והתפתחו.

השיחה מתקיימת בשיתוף מלא של הקהל.

אני זוכר

ד"ר עודד מנדה – לוי

_____________

ג'ו בריינארד (1994-1942) כתב ממואר מכמיר לב בשם I Remember, שפורסם בשנות ה-70 על פני מספר סדרות, ועותקיו אזלו במהירות. הממואר כולל כ-1500 משפטים באורכים שונים, רובם בני משפט אחד, אבל כולם נפתחים במילים "אני זוכר": אני זוכר את הפעם הראשונה שקיבלתי מכתב, שעל המעטפה נרשם: "לאחר חמישה ימים יש להחזיר ל…", ואני חשבתי שלאחר שהחזקתי במכתב חמישה ימים אני אמור להחזיר אותו לשולח; אני זוכר שפוליו היה הדבר הגרוע ביותר בעולם; אני זוכר את היום שבו מתה מרלין מונרו.
ז'ורז' פרק (1982-1936) שמע על ה"אני זוכר" של בריינארד מהארי מתיוס, ידידו, וחבר ב"אוליפו", האולפנה לספרות פוטנציאלית, שבה היה פרק חבר מרכזי. הרעיון של משפטי "אני זוכר" קסם לפרק, שהיה עסוק בעבודות זיכרון משלו. הוא התחיל מיד לשחק, והזמין רבים להצטרף. פרק קבע חוקים למשחק הכתיבה של בריינארד: על הזיכרון להיות כזה שהוא יכול להיות גם של אנשים אחרים, והזיכרון צריך להיות גם של משהו שאינו קיים עוד.

ההרצאה תעסוק במסורת המפוארת של ה"אני זוכר", בהשראות אפשריות, בהשפעות שחוללה אצל סופרים שונים, ובמקומה של הצורה הממוארית הזאת במסורת הכתיבה היוצרת.

מתחילים לעבוד נכון

מאירה ברנע גולדברג

_____________

על טעויות שסופרים עושים בדרך להוצאת ספר ואיך אפשר למנוע אותן.

מערת האוצר הסודית של הסיפורים

רוני גלבפיש

_______

רעיונות טובים הם משאב פשוט ונפוץ מכפי שנהוג לחשוב. פיתוח רעיונות ומיצוי הפוטנציאל הטמון בהם – זה כבר עניין מורכב יותר.

במפגש נעשה את דרכנו למערת אוצר סודית שבה מתפתלות דרכים מוכרות פחות אל הפינות האפלות והמרגשות באמת של רעיונות, וכמעט מבלי משים נעניק להם רבדים והקשרים, עומק ויופי.

אולי אפילו נלך לאיבוד.

איך מתחילים לעבוד בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה?

דניאלה דורון

______

איך מתחילים לעבוד בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה? סיפור אישי וטיפים מקצועיים.

להיות הארנב הלבן

מעין רוגל

______

הארנב הלבן הוא השליח המקשר בין עולם הפלאות ובין העולם הרגיל, עולמה של אליס. הסופרים ומספרי הסיפורים גם הם שליחים, הם שייכים לעולם הסיפורים, ולעולם המציאות, ולאף אחד מהם לא לגמרי. וכמו הארנב הלבן יש להם תפקיד – להנכיח את עולם הבדיון, את הסיפורים, בעולם המציאותי, ולפתות ולמשוך את הקוראים אל עולמות הבדיון.

הרצאה על פיתוי, על עולמות סיפור, ועל מערכת היחסים העדינה שבין קוראים וכותבים.

מקלות של ארטיק

ליאור אנגלמן

___________

איך מתחילים לכתוב סיפור ארוך בלי לדעת שום דבר? כתיבה בהשראת מקלות ארטיק.

על פנטזיה, יצירה ודמיון

אשכר ארבליך בריפמן

____________

הצצה אישית אל תהליכי הכתיבה, חייה ועבודתה של אשכר ארבליך-בריפמן, אחת מסופרת הילדים והנוער המוכרות והאהובות בארץ.

כיצד מתחילים לכתוב?

כיצד עולים רעיונות ומהם מקורות ההשראה של אשכר.

כיצד מתנהל הקשר בין סופר למאייר?

על אהבת הטבע והשפעתו על הכתיבה.

מהי פנטזיה וכיצד היא מעודדת ילדים ליצור?

על חשיבות היצירה והיצירתיות ועוד.

פייסבוק לסופר המקטר

צפריר בשן

_______

איך לכתוב על עצמכם ברשתות החברתיות ולהסתכל במראה אחר כך; איך לרתום את הכישרון ולצאת איתו לעבודה בשדות ולמה אסור להגזים עם כל האותנטיות הזו.

איך ניגשים לספר ילדים

עינת שמשוני

________

נדבר על פיקצ'ר-בוק ונעסוק בשאלה מהו ספר ילדים טוב – האם ישנה נוסחה לכתיבה "נכונה" או מתכון לספר ילדים "מוצלח"? מהם?

(ספויילר: אין נוסחה, יש מתכון).

אוצר מילים

טלי אשר

_____

מרחבת הכנס ההומה אדם, מתפתל לו שביל קטן בתוך הצמחייה, מעין דרך לא דרך, אל מרחב ההתבוננות, אוהל יורט, שמזמין אתכם לחוויית כתיבה מסוג שונה מכל מה שחוויתם עד היום. ומה בדיוק קורה בסדנה עצמה? כתיבה אישית בעקבות טקסטים. חוויה אישית וקבוצתית. ובסופו של דבר יוצאים מהסדנה עם אוצר של מילים…

מספר המקומות לסדנה זו מוגבל. מהרו להירשם!

לנוע בחופשיות בתוך בתי כלא אהובים

דנה ברגר

_____

על השיר ככלי להבעה עצמית ועל המשמעות של להיות יוצר בעולם הזה, צייד של השראה, צלם של רגעים, לוליין של רגשות.
בסדנה נלמד ליצוק משמעות רגשית לתוך מבנה ומסגרת של פזמון, וניגע בזהירות בתמצית ומהות, עלילה ודמות, מסגרות וחופשיות.

מספר המקומות לסדנה זו מוגבל. מהרו להירשם!

מתלבשים על דמות

קרן איל מלמד

_____

סדנת כתיבה משוחררת לבריאת דמויות שמתחילה באוצרות ופרטי לבוש ייחודיים ועוברת דרך הגוף אל היד הכותבת.

מספר המקומות לסדנה זו מוגבל. מהרו להירשם!

להסתכל בקנקן – סיפורי כריכה

דורית תמיר וחן יאקה-שומרון

_____

הפגישה עם כריכת הספר מייצרת את הרושם הראשוני לגביו. איך מעצבים כריכה שתשבה את עינו של הקורא? איך זה נראה משם (מוחו הקודח של המו"ל) ומשם (שולחנו של המעצב הגרפי)?
התהליך, השיקולים, ההתלבטויות, הסקיצות שנזנחו ואלו שהגיעו אל הדפוס – הכול בהרצאה הזאת.

שולחן ערוך: על הלכות, גבולות, מכשלות ומושכלות העריכה

נועה מנהיים

_____

נועה מנהיים היא עורכת, מבקרת, תסריטאית ומסאית, ראש מחלקת ספרות עברית בהוצאת 'כנרת, זמורה, ביתן'.
ערכה למעלה משישים ספרים, בעלת טור קבוע במוסף 'הארץ' העוסק באבולוציה של התרבות.

שדרגו את הכתיבה שלכם עוד היום בעזרת 3 טכניקות פשוטות.

ימים לראות טוב

שגית אמת

_____________

עד כמה קשורים נושאי הכתיבה למחבר שכתב אותם? איך משתמשים בעובדות אמיתיות והופכים אותן לשקרים מרהיבים? אילו סודות אמיתיים שתולים בסיפור הבדיוני הזה?

 

שגית אמת תספר על סופי, גיבורת הספר "ימים לראות" ותגלה מדוע בחרה לכתוב דווקא על גיבורה עיוורת, ואיך קשור העיוורון לחייה האישיים בפרט, ולחיים של כולנו בכלל?

בהומור ובכנות תספר שגית על אחורי הקלעים של הכתיבה, על המחסומים והפחד מחשיפה שהם חלק בלתי נפרד מהתהליך, אך גם על השמחה והאושר המופיעים כשאנו מממשים את החלקים היצירתיים שבתוכנו, ומאווררים את הסודות הכמוסים.

מספר להרצאה –
איך עושים את זה?
כל הסודות וגם כמה שקרים

גלית ברש

_____________

מה קורה רגע אחרי כשהחלום מתגשם? איך מצליחים להשאיר את הספר חי ונושם יותר מחודש? איך מגיעים לעוד ועוד אנשים? האם אפשר לצאת בהרצאה גם לפני שהספר יוצא לאור?

אני מזמינה אתכם לקבל כלים חשובים שיעזרו לכם לארוז את הסיפור שלכם להרצאה. נדבר על הסודות שיש בהרצאה טובה ונחשוף כמה שקרים שאף מרצה לא מדבר עליהם.

סודות ושקרים – הוראות הפעלה

מעין רוגל

_____________

דמויות משקרות. דמויות מסתירות סודות. דמויות טובות במיוחד גם משקרות וגם שומרות סוד. אבל מתי לחשוף את השקר? ואת הסוד? ומתי להכניס שותף סוד? וכמה דמויות יכולות לשמור סוד בלי לגלות אותו לאף אחד אחר?

הרצאה מעשית לכותבי פרוזה על שקרים סודות ומבנה סיפורי. וגם קצת פוקר.

משחק ילדים או מלאכת מחשבת?

שירלי גרץ

_____________

מהו סודו של ספר איכותי? ומה האמת המרה?

מאות ספרי ילדים יוצאים לשוק כל שנה, רובם אפילו לא יגיעו לחנויות. השוק מוצף בהוצאות לאור פרטיות, ובחברות הפקה שמוכרים לכותבים חלום. זה ביזנס לכל דבר, וזה בסדר, אנחנו חיים בכלכלה חופשית.

אבל אם חשקה נפשכם בספר ילדים איכותי, אין קיצורי דרך. זאת עבודה מאתגרת בת שלבים רבים.

בואו לשמוע על תהליך ההוצאה לאור ולבדוק איזה סוג של ספר אתם רוצים להפיק.

כל הדראמ"ה הזאת

רחלי לביא

_____________

לפעמים זה רק עניין של מינונים. דיאלוג שהפך בטעות למונולוג, שלושה עמודים של מחשבות נוגות, לרגע לא ברור איפה הסיפור מתרחש – והופה, הקורא בחוץ.

זה לא חייב לקרות! יש כל כך הרבה דברים שאפשר לשפר בטקסט אם רק רואים אותם בבירור, עוד לפני שמתחילים לקרוא(!) בואו לגלות איך עושים את זה.

כותבת לא למגירה –
על כתיבה בעולם אינטראקטיבי

אורי ניר-וינטר

_____________

עידן הרשתות החברתיות ופייסבוק בפרט פותח בפני כותבים שתי הזדמנויות שלא חלמו עליהן בעבר: להיות עדכניים כל הזמן, ולקבל פידבק מידי מקוראיהם. אורי ניר-וינטר, כותבת פייסבוק בולטת קוראת לזה: "כתיבה חברתית".

בהרצאה תספר אורי מה מניע אותה להעלות פוסט בכל סוף שבוע. בנוסף היא תסקור עקרונות בכתיבה חברתית, כמו: הנעה לפעולה של הקוראים, כתיבה תחת פידבק תמידי ושילוב בין טקסט לאימג', ותדבר על הדילמות שמעוררת כתיבה כזו: חשיפה מול שמירה על פרטיות, אמיתות מול שקרים ועוד.

סירה קטנה בים סוער – שקרים שסיפרו לי על הוצאה לאור, ואיך בכל זאת שרדתי (בינתיים)

גילי בר-הלל

_____________

מסלולה של גילי בר-הלל בעולם המו"לות התחיל בהוצאה גדולה (כתר), המשיך להוצאה קטנה (גרף), והוביל להקמת הוצאה חדשה משל עצמה (עוץ). איך ולמה מתמסר אדם שפוי למסלול של הוצאה לאור? כיצד בוחרים אילו ספרים לתרגם לעברית? מימון המון, ספרים דיגיטליים, הוצאה עצמית – האם מאחד הבאזוורדים הללו תצמח הישועה? האם בכלל יש סיכוי להצליח בתחום הזה? ואיך נמדדת הצלחה?

תני לי לספר לך מה שאת כבר יודעת

קרן לנדסמן

_____________

דיאלוגים יכולים לשמש אותנו להעברת מידע, אפיון דמויות ובספרות ספקולטיבית גם לבניית עולם והבהרת פערי ידע. בסדנה נתנסה בדיאלוגים שונים, בדרכים יעילות יותר (ופחות) להשתמש בדיאלוגים בסיפור, ונראה ממה הכי חשוב להישמר.

עשרה סודות לעריכה עצמית

הגר ינאי

_____________

אין כתב יד ראוי לשמו שיוצא לאור ללא עריכה. ספרים רבים אינם מתקבלים להוצאות או נכשלים בקרב הקוראים בשל חוסר עריכה או עריכה לקויה. בהרצאה נסקור את תהליך העריכה החל ביסודותיו הרגשיים, דרך עקרונותיו הסיפוריים ועד לליטוש הסגנוני הנחוץ להגשה. ניתן שפע של טיפים מעשיים לבדיקה עצמית של העלילה, הדמויות ואלמנטים טכניים חשובים. הרצאה זו עשויה לחסוך לכם אלפי שקלים, חודשים של עבודה ועוגמת נפש. מומלץ בחום לבוא מצוידים בכלי כתיבה ולרשום את עיקרי הדברים.

לכתוב בלב הסערה: איך ממשיכים לכתוב גם בתקופות הקשות ביותר?

סוזן דונובן

_____________

דברים רעים קורים. זה חלק בלתי נפרד מהחיים. בהיותנו חיים – דברים רעים יקרו בהכרח לכל אחד מאתנו בשלב מסוים. נעבור אתגרים לא פשוטים. איך אפשר להמשיך לכתוב בזמנים של אסונות ואובדן? איך הופכים כאב אנושי לסיפור מלא משמעות ועוצמה? איך טראומות משנות אותנו כאנשים וככותבים?

סוזן דונובן לא הייתה אמורה לחיות היום. אסון רפואי שפקד אותה בשנת 2011 הוביל לקריסת מערכות מוחלטת, עשרים ניתוחים, ושלושה חודשים בטיפול נמרץ. היא יצאה מהמשבר עם נכות קשה, אך המשיכה לכתוב. למעשה, מאז שכל הדבר הנורא הזה קרה, סוזן כתבה שישה רומנים, שש נובלות, מחזה שהועלה במנהטן ותסריט לסרט טלוויזיוני. השיבה אל המקלדת הייתה הדבר הקשה ביותר שהיא עשתה אי-פעם, וגם הגאולה שלה.

סודות הכתיבה בז'אנר הרומנטי

שרית חיים

_____________

לכתיבה בז'אנר הרומנטי חוקים ברורים: גבר אלפא, עלמה במצוקה, סיפור אהבה עוצמתי, סצנות סקס וסוף טוב.

אבל מה קורה כשהכותב מחליט להפר את הכללים? איך נמנעים מקלישאות? ועד כמה הקוראים מחפשים עלילה שתנפץ את התבנית הקבועה?

ההרצאה תעסוק בשינויים שחלו בז'אנר מאז עלייתו המטאורית, בניסיון לפענח את הנוסחה המנצחת לכתיבת סיפור רומנטי, ושאלת מיליון הדולר – האם הכתיבה מבוססת על ניסיון החיים של הכותב?

מרב-מכר לסרט: מה למדתי מתסריטאות על כתיבת ספרים?

עומר ברק

_____________

כשעומר ברק כתב את "לחוץ חתונה", הוא לא דמיין לרגע שזה יסתיים בספר זהב, ספר הביכורים הנמכר ביותר בשנת 2017 וסרט עם מיטב הכוכבים הישראלים ובבימויו של לא אחר מאשר גורי אלפי.

אז איך הופכים ספר לסרט? מה אפשר ללמוד מתסריטאות על פרוזה? ומהו הסוד הכי גדול שאף כותב פרוזה בישראל לא יודע?

איך לאהוב את הכתיבה שלנו:
סדנת כתיבה

רותם ברוכין ומרינה ברלין

_____________

כותבות וכותבים רבים מגלים לפעמים שהקושי הגדול ביותר בכתיבת סיפור אינו הדמויות, העלילות או מערכות היחסים, אלא קושי חוץ-סיפורי – המבקר/ת הפנימי/ת הקשוח/ה, שגורמים לנו לסלוד מכל מה שאנחנו כותבים ומבטיחים לנו שכל מילה שכתבנו אי פעם היא נדושה, גרועה ומשעממת. בסדנה נלמד להפסיק לשנוא את כל מה שאנחנו כותבים ולמצוא את היתרונות בכתיבה של כל אחד ואחת מאיתנו. אולי אפילו נגלה מה אנחנו הכי אוהבים לכתוב ואיך להתמקד בו.

 

מוגבל ל-15 משתתפים.

כותבת ומוחקת אהבה

ענת לב אדלר

_____________

הרומן כותבת ומוחקת אהבה מכר עד היום למעלה מ-50 אלף עותקים ולא רק שהפך לתופעה תרבותית אלא גם הפך לי את החיים.
בזכותו יצאתי למסע הרצאות בכל הארץ שנמשך כבר ארבע שנים ובזכותו הפכתי לגורו עבור נשים באמצע החיים שעוקבות בעניין גם אחרי מוצרי ההשראה והתוכן שלי והפעילויות החברתיות שאני מובילה.
הקהל הפך לקהילה.
אבל מה אם אספר לכם שלמרות ההצלחה הכבירה של הרומן והתהודה הגבוהה, הוא כמעט ולא ראה אור?
ומה אם אומר לכם שהדבר הכי חשוב זה להאמין בבטן שלכם, ביצירה שלכם, להתעקש וללכת עד הסוף?
כי אחותה הגדולה של ההצלחה בעיני היא ההתמדה.