אחת הדרכים לאפיין דמות היא לדבר על הבגדים שלה.

הצבע שלהם פחות חשוב, אבל יש משמעות רבה לסגנון. אפשר ללמוד הרבה על דמות (ועל אנשים בכלל, כמובן) מסגנון הלבוש שלהם – הדבר שהם בוחרים להראות לעולם.

בואו נתחיל מהבסיס (שהוא טוב כמובן) ונתקדם משם:

אדם שמתלבש בטוב טעם, בהתאם למקום שבו הוא נמצא

אנשים שהלבוש שלהם נקי, מסודר, ומתאים למקום שבו הם נמצאים מפגינים פתיחות ושיתוף פעולה. הם מכבדים את המקום שהם נמצאים בו ואת האנשים שסביבם. לעיתים הם יוסיפו איזה פריט מיוחד – כדי לשקף את האישיות הייחודית שלהם, או כדי להזמין אחרים לשיחה.

מה קורה כשאנשים מתלבשים באופן שלא הולם את האירוע?

אנשים כאלה מספרים לנו שהם נון-קונפורמיסטים, מרדנים, ורוצים למשוך תשומת לב. זה כמובן לא כל הסיפור… גיסתי סיפרה לי פעם על שבת שעשתה יחד עם כמה משפחות של חברים קרובים. לאותה השבת הגיעה גם אשתו הטרייה של אחד החברים. הנשים הוותיקות כולן היו בבגדים נוחים על סף הפיג'מה, ורק הנשואה הטרייה הגיעה במיטב מחלצותיה. ברור שבמקרה הזה היא כיבדה את האירוע, היא פשוט לא הייתה מעודכנת. מובן שזה היה מאוד מביך, שלא לדבר על הרבה פחות נוח…

איזה עוד סגנונות יש?

לבוש מחויט מדי

אנשים מאוד מאוד מחויטים, הלבושים ומסורקים ללא רבב, הם בעלי משמעת וכושר ארגון גבוהים. לעיתים (קרובות) הם גם נוקשים וחסרי גמישות.

תמיד לפי צו האופנה האחרונה

אנשים שרוכשים כל הזמן את הביגוד המעודכן והאופנתי ביותר יכולים להיות אנשים שמאוד מאוד אוהבים בגדים. הם יכולים להיות גם אנשים שמאוד מאוד חשוב להם מה אנשים אחרים חושבים עליהם. ייתכן שהם חשים תשוקה עזה להשתלב, ומרגישים חוסר ביטחון כשאין להם בדגים מעודכנים להסתתר מאחוריהם.

לבוש חושפני ומושך

לבוש מהסוג הזה מעיד על צורך בתשומת לב. מובן שהשאלה היא איפה ומתי הוא נלבש. זה יכול להתאים למסיבה בערב, אבל אנשים שמגיעים כך לעבודה – הם אנשים שמתקשים בקריאת הסיטואציה שהם נמצאים בה, או חסרי ביטחון, והביגוד הזה אמור לעזור להם לחפות על תחושת חוסר הערך.

לבוש צעקני

צבע הוא דבר חיובי שמעיד על שמחה, אופטימיות, מצב רוח טוב ויצירתיות. לבוש צעקני יכול להית גם קריאה לתשומת לב, הקשורה בהערכה עצמית נמוכה.

לבוש משעמם

לבוש משעמם ושמרני שייך לאנשים שלא מעוניינים למשוך תשומת לב, ורוצים להתמזג ברקע. זה יכול להיות קשור בסטטוס דתי, וגם במקצוע (סוכן חשאי, למשל, יעדיף לא למשוך תשומת לב).

לבוש מיושן

למי שלובש בגדים ישנים ובלויים כנראה אין כסף לקנות בגדים חדשים, או שהוא פשוט לא מעודכן.

לבוש מוזנח

לבוש מוזנח שונה מלבוש מיושן. לבוש מיושן יכול להיות נקי, מגוהץ, שמור. לבוש מוזנח יכול להיות חדש יחסית, אבל לא נקי, מוכתם, מסריח. כשאדם לבוש ככה – יש בעיה. ייתכן שהוא חש תחושות רעות לגבי עצמו, או שהוא לא מחובר לעצמו כלל

מה עושים עם זה עכשיו?

לא הרבה! אל "תרוצו" על כל הדמויות בספר ותתארו את הבגדים שלהן. אבל זכרו: הביגוד הוא עוד דרך להגיד משהו על הדמות שלכם. השתמשו בזה!

בהצלחה!

**

הפוסט הזה הוא נושא אחד קטן שעסקנו בו בחודש שפת הגוף בתוכנית "365 ימים של כתיבה". מוזמנים להתרשם ולהירשם.