הרבה דיברנו (בעיקר בקבוצה שלנו בפייסבוק, ממש לאחרונה) על הנושא של כותבים שאינם כותבים. והסיבות הן בדרך כלל זמן, ואמונה בטקסט שלנו (שהוא טוב) ובעצמנו (שאנחנו כותבים טוב). מניסיוני, אחת מתרופות הפלא לכל הבעיות האלה גם יחד, היא כנס כתיבה. זו הסיבה שכנס נקודת מפנה בא לעולם. אבל כנס נקודת מפנה קורה פעם בשנה, וכרגע לא מתוכנן לקרות יותר מפעם בשנה, ולא פשוט לשמר את המוטיבציה לאורך שנה שלמה…

לכן שמחתי כל כך כשפנו אליי ממלון חוף גיא היפהפה שנמצא במקום הכי מהמם שאפשר על שפת הכנרת, וביקשו ממני ליצור סופשבוע לכותבים. ישבנו וחשבנו יחד. מצד אחד – סופשבוע זה מושלם, כי זה לא בא על חשבון עבודה, מצד שני – סופשבוע, בהגדרה, מכיל בתוכו את שבת, ובשבת אני לא כותבת ולא יוזמת אירועי כתיבה. לבסוף הגענו יחד לנוסחה שבעיניי היא מושלמת: סופשבוע של פינוק ומנוחה ובו הרצאות של סופרים המיועדות במיוחד לכותבים. במקום יש כמובן בית כנסת וארוחות שבת ומפתחות מכניים, כך שזה מתאים לחלוטין גם לשומרי שבת. בין ההרצאות אתם מוזמנים לתפוס אחת מהפינות הקסומות הרבות מספור שיש במלון, כדי לקדם עוד קצת את הפרויקט שאתם עובדים עליו כעת, או לכתוב משהו חדש לגמרי, או אפילו רק לחלום על משהו, ישן או חדש. אין כמו חופש, מים ושמיים כדי לעורר השראה… (מובן שתוכלו גם לנצל את הטיפול חינם שמוצע בספא המלון, את הברכות, חדר הכושר, הסאונות והג'קוזי, אם זה מה שנותן לכם את ההשראה, וגם אם סתם בא לכם להתפנק…)

אז אנחנו מדברים על חמישי-שישי-שבת 28-30 בדצמבר, 2017.

בתכנית:

28.12.2017, 20:00 – הקסם המסתורי של מלאכת הכתיבה, צרויה שלו

צרויה תכניס אותנו לחדר העבודה שלה ואל התודעה הכותבת, ותספר על התגלגלות הספר מהרעיון הראשוני ועד צאתו לאור והתקבלותו בעולם, על כתיבה אינטימית בארץ פוליטית, על הדברים שלמדה מהדמויות שלה, ועל חשיבות הטקסט הגרוע בתהליך היצירה.

 

29.12.2017, 10:00 – בואו נדבר ברצינות על כתיבה קלילה, עומר ברק

עומר ברק החליט בניגוד לכל ההצעות, ההמלצות והדרישות שקיבל – לכתוב ספר קליל. אמרו לו שזו טעות. שהוא יצטער. שהוא הורס את השם שלו. ההצלחה הייתה פנומנלית. התוצאה: כתיבה כה קלילה, משעשעת ונהדרת – שקשה להאמין כמה השקעה ורצינות מסתתרות מאחוריה…

 

29.12.2017, 12:00 – איך ספר ילדים נולד, רחלי שלו

באתם עם ילדים? הכנו הפתעה גם בשבילם! רחלי שלו היא אחת המאיירות ומציירות הקומיקס המצליחות בארץ. במפגש תגלה רחלי לילדים סודות מאחורי הקלעים של איור ספרי הילדים, תחשוף אותם לתהליך המלא של איור ספר, ותציע להם טעימה בסדנת יצירה שאפשר להמשיך גם בבית.

 

29.12.2017, 20:00 – לגנוב מעצמנו בלי בושה, רוני גלבפיש

נדבר על התהום שבין הביוגרפיה לפרוזה, אם ומתי לחצות אותה, איך משתמשים בחומרים מהחיים שלנו כדי לכתוב סיפורים חד-פעמיים ואיך שומרים על עצמנו מפני החרדות שלנו ושל אהובינו ומפני העין החקרנית של הקורא.

 

עלות: 2058 ₪ לזוג לשני הלילות

אם אתם בעניין – התקשרו למחלקת הזמנות של מלון חוף גיא: 04-6700707

או הזמינו דרך האתר (בלחיצה כאן) ותיהנו מהנחה של 5%.

 

גרים בצפון ורוצים רק הרצאה אחת, או שתיים? או רק את הסדנה לילדים? לחצו כאן להרשמה.