היכל התהילה – ספריהם של משתתפי הכנס

הלמות פרסות | אורלי אגרנט (השתתפה בכנסים 2015, 2016, 2017)

נערה חסרת בית משוטטת בין גבעות ראש פינה ויער ביריה, עטופה באילמותה. ניר, בעל חווה ורוכב על סוס, נתקל בצעירה ומכאן והלאה משתנים חייהם. סודות אפלים, רכיבה טיפולית, מעגל חברים הדוק ותומך, התבגרות והתפכחות, קונפליקטים וסערות נחשפים לאיטם בסיפור, בין יומן לבין עלילה המתרחשת בהווה.

לרכישה

לוכד עיניים | איתן אורנשטיין (השתתף בכנס 2016)

איתן מאפיין את עצמו כ'משוטט ומתבונן'. נקודת המבט שלו מעוגנת במציאות, ובאותה נשימה גם מפליגה לאיים רחוקים של זמן ודמיון. הדמויות בסיפורים חוקרות קשת רחבה של נושאים: אהבה ואובדנה, החיפוש אחר הנעלם, היסוס ותעוזה, עוורון והתפכחות, ונוסטלגיה מול הכאב של הווה. כששואלים אותו – אתה מכיר את האנשים המופיעים בסיפורים? עונה איתן, כמה מהן כן. ואלה שלא – הייתי מאוד רוצה לפגוש אותם.

לרכישה

אמא קסומה | אתי אלבוים (השתתפה בכנסים 2016, 2017)

סדרת פנטזיה לילדים על אמא רגילה, שקוסמים הופכים אותה להיות בגיל של ילדיה. הסדרה עוסקת בקשר שבין קוסמים ובני אדם ובקסם הגדול ביותר בחיינו – האהבה והקשר שבין הורים וילדים. בהוצאת "ידיעות ספרים". הספרים השתתפו ב"מצעד הספרים". בקרוב הספר החמישי בסדרה!

לרכישה

נערה באושוויץ | אתי אלבוים (השתתפה בכנסים 2016, 2017)

ספר עדות על השואה שחובר על ידי שרה ליבוביץ ובתה אתי אלבוים ומביא את סיפורה של שרה כנערה בת 16, שנותרה יחידה מכל משפחתה, שרדה את אושוויץ-בירקנאו והפכה לאשת עדות. בהוצאת "ידיעות ספרים". השתתף ב"מצעד הספרים". מתאים מגיל 15 ולמבוגרים.

לרכישה

תעתועים | אתי אלבוים (השתתפה בכנסים 2016, 2017)

טרילוגיה פנטסטית לנוער על ממלכה נסתרת, שבה גרה נערה בת 16 שאביה הוא אמן אשליות. לאחר שהאב נעלם יוצאת הגיבורה עם שני נסיכי הממלכה ועם גמד וענק, לחפש את אביה ומגלה סודות עליה ועל הממלכה. בהוצאת "ידיעות ספרים". השתתף ב"מצעד הספרים".

לרכישה

ימים לראות | שגית אמת (השתתפה בכנסים 2015, 2016, 2017)

סיפור מכמיר לב ועז מבע, המתפקע מאהבת אדם ומחמלה אנושית, שעוסק ברכוּת בנושאים לא פשוטים, בהם התגברות על מצבים קשים וצפויים מראש וחיפוש אחר מה שאובד ונחבא אל השוליים, במקום שבו עלינו להתאמץ כדי לראות.

לרכישה

אי זוגי | רעות אקשטיין בלום (השתתפה בכנסים 2015, 2016)

בחיוך מר ומתוק, ברגישות עצומה לחיי הנפש של גיבוריה, מספרת רעות אקשטיין-בלום סיפורי אהבה יפהפיים המרעידים את נימי הנפש בהזדהות, בחמלה ובחיוך. בה בעת, באלגנטיות ממוקדת ומחושבת, היא שוחטת כמה פרות קדושות שרועות בשדות שלנו זה עידן ועידנים.

לרכישה

מליסה – מכשפה זקנה וטרחנית | אשכר ארבליך בריפמן (השתתפה בכנס 2017)

בפתח הדלת ניצבה במלוא הדרה הדודה מליסה, על כל משמניה, ואמרה את אותו משפט שנשמע באוזני הבנות מצמרר כציפורן השורטת קונכיית חילזון: "מתוקות שלי! כל כך התגעגעתי אליכן!" אז ידעה אניס, תוך שהיא נמחצת בחיבוק גדול בין זרועותיה החסונות של דודתה, שאין שום סיכוי, שום סיכוי שבעולם, שתוכל להתמודד עם נוכחותה במשך חודש שלם. זהו אחד מ-28 ספריה של אשכר לילדים. כולם זמינים לרכישה באתר של אשכר.

לטעימה מהספר
לרכישה

עיני אוניקס | אשכר ארבליך בריפמן (השתתפה בכנס 2017)

מאז האסון של 2040 עסוק העולם בהישרדות, כשהמטרה העיקרית של המשטר היא לשמר את המין האנושי ולסייע לבני האדם להתרבות. אוניקס, בחורה אבודה בת עשרים ושש, יוצאת למסע אמיץ במטרה לאתר את ילדיה הביולוגים, שהופרו מהביציות שנשאבו ממנה בכפיה בהיותה בת שמונה עשרה בלבד. במסעה היא יוצאת כנגד המשטר והמוסכמות ומגלה כי ליצר אימהי ראשוני אין גבולות. אוניקס חשה כי הדרך היחידה בה תוכל נפשה לשרוד, לשקוט ולהירגע היא להתמרד בממסד ולספק את הדחף הבלתי נשלט לגלות מה עלה בגורל ילדיה הביולוגים.

לטעימה מהספר
לרכישה

משק כנפי פרפר | עדינה בן דוד (זקס) (השתתפה בכנס 2016)

ספר שירה הנוגע בנימי הנפש הדקים ברפרוף עדין כמשק כנפי פרפר.

לטעימה מהספר
לרכישה

המסדרת | איילת ברוש  (השתתפה בכנס 2017)

סבתה של הגר נפטרה והיא זקוקה לעזרה במיון חפציה. היא פונה לשמרית, המסדרת בתים של אנשים, אך מתקשה להסתדר עם הבלגן ששורר בחייה שלה. המפגש המקצועי ביניהן הופך לידידות אישית שלוקחת אותן אל העבר, אל חיי העיירה היהודית בפולין שלפני מלחמת העולם הראשונה, אל סיביר ואל חייהם של הניצולים בתל אביב הצעירה בימיה הראשונים של המדינה.

לרכישה
מאירה ברנע גולדברג

כמה רחוק את מוכנה ללכת | מאירה ברנע גולדברג  (השתתפה בכנסים 2015, 2017)

לגיבורת הספר כמה רחוק את מוכנה ללכת אין שם. כולם מכנים אותה "חמודה". היא נשואה באושר לגבר מקסים ומתחשב, יש לה עבודה מעניינת וחיים מלאים ומספקים. רק דבר אחד חסר בתמונת החיים המושלמים שלה – תינוק. דווקא היא, שהכול תמיד הלך לה כל כך בקלות, נאלצת ללמוד בדרך הקשה שלא תמיד משיגים את הדבר שרוצים יותר מכול.

לרכישה
מאירה ברנע גולדברג

כראמל | מאירה ברנע גולדברג  (השתתפה בכנסים 2015, 2017)

היינו יכולים להגיד לכם שזה סיפור על שלושה אחים. מאד שונים, שקיבלו בירושה שלוש טבעות מדוד עשיר ומסתורי. או היינו יכולים לספר לכם שמדובר על עקרת בית ערמומית ובתה היפהפייה, שמנסות להשתלט על אחוזה מפוארת ועל רכוש עצום. והיינו יכולים גם לטעון שזהו סיפורה של יתומה חמודה ופטפטנית, שבורחת מבית היתומים ומהמנהלת המפלצתית שלו. היינו יכולים להגיד את כל זה. אבל נגיד רק שזה סיפור על חתול, החתול הכי מופלא שפגשתם. קוראים לו כראמל. ואיתו כל סיפור הופך להרפתקאה.

לרכישה
מאירה ברנע גולדברג

כראמל – הנקמה | מאירה ברנע גולדברג  (השתתפה בכנסים 2015, 2017)

עברה יותר משנה מאז שגברת בלום וגברת סיסיליה טולין הנוראיות הסתלקו מחייהם של רובי, כראמל וחבריהם. כולם רוצים לשכוח את העבר וליהנות מחייהם החדשים, אבל מילה חוששת מנקמתן של שתי המרשעות. כאשר גול מתחיל לקבל מכתבים ומתנות ממעריצה אלמונית, מילה משוכנעת שגברת בלום עומדת מאחוריהם. האם מלכת המזימות באמת תבחר תוכנית פשוטה כל כך? ואולי הסכנה אורבת במקום קרוב בהרבה?

לרכישה

משפחה לדוגמה | מאירה ברנע גולדברג  (השתתפה בכנסים 2015, 2017)

לגיבורה שלנו יש עבודה יציבה ומכניסה, בעל מקסים שאוהב אותה וילד יפהפה בן שנתיים וקצת שיודע לצטט ספרים שלמים בעל פה, מכיר את כל המלחינים הקלאסיים ואוכל רק שקדי מרק, אבל יש לה גם חשש קטן ומנקר, שאולי דווקא אצלה בבית לא הכול כשורה. ככל שמתקדם הסיפור נפערים סדקים בתמונת המשפחה לדוגמה, ומתוכם מתאבכים סודות, שקרים, כיסויים וגילויים חדשים.

לרכישה

כתיבה אפקטיבית | צפריר בשן (השתתף בכנס 2017)

הספר יעזור לכם לתקשר בכתב באופן אפקטיבי יותר. לכתוב אימיילים זכירים יותר, קריאים יותר, מניעים לפעולה, אינפורמטיביים. לכתוב פוסטים טובים יותר לפייסבוק ולבלוג. לכתוב מסמכים טובים יותר בעבודה. “לדבר” בכתב טוב יותר עם לקוחות, ספקים, בוסים, קולגות. אפילו עם המשפחה שלכם.

לרכישה

מרוץ שליחים | אריאלה גולדמינץ  (השתתפה בכנס 2015)

בלב ההדר השחוק של שכונת הדר טמונה קונדיטוריית "עוגה" הוותיקה, כצימוק בחלה מתוקה. קרול, הבעלים הדקדקן, שאפילו מהקריות היו מגיעים לאכול את הסברינות שלו, מתאלמן מאשתו המשוגעת ומגלה שהוא נוהה אחר בטי, המלצרית הלא צעירה, שליבה שייך דווקא ליוסי, האופה הראשי. בינתיים יונל, הלקוח המסור, מאוהב בדבורה הכעורה, בתו אוסי מנהלת רומן עם גבר נשוי שאשתו חושקת בווטרינר העירוני, וחייה של סוריקה, חברתה של בטי המלצרית, מקבלים תפנית מפתיעה. כל זאת ועוד על רקע מרוץ השליחים המשפחתי של חיפה, כשבאוויר נישא ניחוח הקרמל אל הכרמל.

לרכישה

הם שבו ללכת | משה גוטמן (השתתף בכנס 2016)

סיפורים מרתקים ומטלטלים על הדור ההוא שבנה את הדור הזה. מוישה גוטמן, בלשונו הקולחת הסוחפת והמרעננת, מכניס את הקורא לנבכי עולמם המרתק והמופלא של ניצולי שואה, הסבים והסבתות של כולנו, שהתנערו מן האפר ובנו את ארמון חייהם מחדש בגבורת נצח הירואית, ולא חשבו לרגע שמגיעה להם תודה מיוחדת. 'הם שבו ללכת', הספר השלישי בסדרת 'מעבדי העשתונות', יגרום לכם להעריך מחדש ובעוצמה את סבא וסבתא. כי אף פעם לא מאוחר מדי.

כל הילדים טובים | משה גוטמן (השתתף בכנס 2016)

מנוקד ומלווה באיורים. המחנך והסופר מוישה גוטמן במסע סיפורים מרתק היישר מעולמם המתגבש של ילדים שרוצים להיות טובים. בספר מחכים לכם שלושה־עשר סיפורים מפעימים, מרתקים ומפתיעים, שיהפכו את הילדים שלכם, וגם אתכם, לטובים יותר, רגישים יותר, איכותיים יותר, וקשובים יותר, גם לזולת וגם לעצמכם. כל הילדים טובים, הצטרפו אליהם.

פגישה בלילות שבט | משה גוטמן (השתתף בכנס 2016)

סיפורי־שכבות סוחפים מרתקים ומטלטלים. זהו ספרו השישי של הסופר מֹשה גוטמן, והשני בסדרת 'מעבדי העשתונות'. כבספריו הקודמים, מגיש כאן גוטמן סיפורי־שכבות מטלטלים, מפתיעים, ומעבדי־עשתונות. סגנונו הפופולארי מרתק כל קורא, בכל גיל; מעניק חוויה בלתי נשכחת וחוקק בנפש הקורא ארומה אינטלקטואלית נעימה המהדהדת זמן רב.

סיפור קטן ומלוכלך | רוני גלבפיש (השתתפה בכנסים 2015, 2016, 2017)

איתן הוא איש יפה, מתכנת מחשבים, נשוי באושר לנעמי, אהובת נעוריו, ואב לעלמא הקטנה. בריצת ערב שגרתית אחת בפארק הוא סוטה ממסלולו הקבוע וכמעט מועד על הדבר שעומד להסיט גם את חייו ממסלולם. זיכרונות שהדחיק במשך שנים חוזרים להציף אותו — ניחוח עוגיות השקדים של אמא, בושמה של אהבה ראשונה וריחה החריף של אכזריות נעורים — והשאלה שהם מציבים בפניו מטילה אותו לסחרחרת של אשמה ובושה שגורפת לאִטה את כל מה שהיה שלֵו ובטוח בחייו.

לרכישה

רץ לי בראש | אסתר גולדברג וקרן זגורי כהן (השתתפו בכנס 2015)

מתנה נדירה לכל מי שמתמודד עם ADHD. הספר, שנכתב ע"י אשת מקצוע ואם, מציג גישה טיפולית חדשנית ופורצת דרך. הגישה תורגמה לשירים מבריקים, מדויקים ומשעשעים, במטרה להנגיש לילד את חווייתו ולקדם שיח מעצים בינו לבין המבוגרים סביבו.

לרכישה

רובינג'ל | מירב גנילוין (השתתפה בכנס 2016)

רובינג'ל מזכירה לנו לתת ללב להיות זה שמריח, שמקשיב ומתבונן. זהו סיפור קטן ואופטימי, מעין טיול בין רגעים בחיים בהם הלב הוא זה שמכוון אותנו. ברגעים האלה העולם יכול 'להפתיע' – להציף זיכרון ילדות, לגלות אדם אחר באופן לא צפוי, להתמסר לקולות ההשראה… הספר רובינג'ל משלב טקסט והדפסים, הוא ספר-ללא-גיל, ויכול לגעת בכל לב פועם.

לטעימה מהספר
לרכישה

אולי בכל זאת | ענת גרי לקריף (השתתפה בכנס 2016)

רומן היסטורי, סאגה משפחתית רחבת יריעה המתארת בתנופה רבה, בצבעים עזים ובשפה קולחת ועשירה. סיפורה של משפחה יהודית בת כמה דורות באירופה מסוף המאה ה-19 ועד אמצע המאה ה-20. המחברת פורשת בפני הקורא היסטוריה רצופה מלחמות ובריחה, הישרדות ואהבה, אומץ לב ובגידה המשחקים זה לצד זה על במה אחת. מלאכת התיעוד המשפחתי הרבה שנעשתה בידי המחברת, הפכה ליצירה ספרותית קולחת הסוחפת את הקורא.

לרכישה בפורמט דיגיטלי

מישהו השאיר את החלון פתוח | עידן גרינברג (השתתף בכנס 2016)

מיקי נולד לא בסדר. ועם לידתו הוגפו חלונות הבית בפני לשונות השכנים המקשקשות ועיני המכרים הבולשות, וילדותם החיפאית של אבשלום ואחיו אביתר, הופקרה בין חדרי הבית המחניקים.

לטעימה מהספר
לרכישה בפורמט דיגיטלי
לרכישה

גילגמש הצעיר והגן המכושף | שירלי גרץ (השתתפה בכנס 2017)

הספרים בסדרת גילגמש הצעיר מגוללים הרפתקאות מארץ שומר לפני כ-5000 שנה. הסיפורים מבוססים על עלילות גילגמש, האפוס הגדול של המיתולוגיה הבבלית. הסיפור מתחיל ביום שגילגמש השובב נשלח למצוא פרא אדם. בין השניים מתפתחת חברות נפלאה, ויחד הם יוצאים להרפתקאות רבות.

לרכישה

גילגמש הצעיר והמסע לשאול | שירלי גרץ (השתתפה בכנס 2017)

הספרים בסדרת גילגמש הצעיר מגוללים הרפתקאות מארץ שומר לפני כ-5000 שנה. הסיפורים מבוססים על עלילות גילגמש, האפוס הגדול של המיתולוגיה הבבלית. הסיפור מתחיל ביום שגילגמש השובב נשלח למצוא פרא אדם. בין השניים מתפתחת חברות נפלאה, ויחד הם יוצאים להרפתקאות רבות.

לרכישה

שני נסיכים ומלכה | שמואל דוד (השתתף בכנס 2015)

סיפורה של משפחה אחת מבלגרד בין השנים 1942-1931, המסופר דרך עיניו של האנה כילד ואחר כך כנער.

הדינוזאור מרמת גן | רונית ש' דינצמן (השתתפה בכנסים 2015, 2017)

הילד אורי מוצא ביצה שמתוכה בוקע דינוזאור קטנטן, ומחליט לגדל אותו בביתו, הממוקם בבניין מגורים בעיר סואנת. עד מהרה מגיע הדינוזאור הקטנטן לממדי ענק, ומאלץ את אורי ואמו להתמודד עם בעיות וקשיים, וגם עם מצבים משונים ומצחיקים. מומלץ מצעד הספרים.

לרכישה

לב היער | רונית ש' דינצמן (השתתפה בכנסים 2015, 2017)

פיה צעירה מגלה שמצופה ממנה לטפל רק ביצורים מסויימים. היא מתקוממת  ומחליטה להקדיש את חייה לייצורים הדחויים. בחירתה לערער על מוסכמות החברה מביאה לגינוי ולנידוי שלה. בעזרת תושייה, תבונה ויצירתיות, היא מצליחה לשנות לטובה את החיים ביער, וגם את חייה שלה.

לרכישה

ראי אדמה | נירית הלבני (השתתפה בכנסים 2015, 2016, 2017)

במושב בשפלה מתגוררת משפחת ברנשטיין ומגדלת במשך שלושה דורות ענביי יין עד שהחלטה אחת מאיימת לקרוע את המשפחה ולשנות את מהלך חייה. זהו סיפור על אהבה לאדמה, על גידול ענבים וייצור יין, על הורים וילדים ומה שביניהם. במהלכו מגלות הדמויות והקורא באמצעותן את הדרכים הרבות והאינסופיות לספר סיפור ולהקשיב לו. לפעמים ניתנת לדמויות התובנה כמתנה מאוחרת ולפעמים, עבור חלקן, מגיעה ההבנה מאוחר מדי. הרומן בוחן את מקומה של האדמה בחיי גיבוריו ומאיר מחדש את מקומה במציאות הארץ ישראלית של כולנו.

לרכישה
יניב זייד

שכנעת אותי | ד"ר יניב זייד (השתתף בכנסים 2015)

בשפה ברורה, קולחת, סיפורית ומשעשעת, חושף בפני הקוראים ד"ר יניב זייד – דוקטור שכנוע – את כל הכלים להצלחה אישית, עסקית ומקצועית, באמצעות שכנוע, שיווק ותקשורת בינאישית. 'שכנעת אותי' מיועד לשכירים, עצמאים, יזמים, בעלי עסק, מנהלים, קצינים ומפקדים, אנשי שיווק ומכירות, מורים ואנשי חינוך, פוליטיקאים, אישי ציבור, מרצים, מדריכים, וכל מי שרוצה להצליח בחיים ולקדם את עצמו לרמה הבאה.

לרכישה

עוצרת נשימה | שרית חיים (השתתפה בכנסים 2016, 2017)

מיקי מלמד ידעה תמיד איך ייראו חייה הבוגרים: היא תסיים את לימודי הדוקטורט ותלמד באקדמיה. יהיו לה שלושה ילדים, בן ושתי בנות. היא תגור בדירת גן ותחלוק את חייה עם בן זוג אוהב. אבל בגיל עשרים וחמש חייה רחוקים מלהיות פשוטים או צפויים, כפי שתמיד חלמה שיהיו. טרגדיות שפוקדות את משפחתה מאלצות אותה לשנות את נתיב חייה, ואין לה דוקטורט או בן זוג. בדיוק כשעולמה עומד לקרוס, היא פוגשת את ד"ר יונתן אביב, רופא צעיר ומבריק שעתידו מובטח. ואז הכול מסתבך.

לרכישה
אירוטיקה

מחסיר פעימה | שרית חיים (השתתפה בכנסים 2016, 2017)

מיכאלה כבר לא מוכנה לחיות בצילו של יונתן. האם היצמדותו העקשנית של יונתן לעברו תגרום לו לאבד שוב את מיכאלה, והפעם לצמיתות? האם מנתח הלב המפורסם מסוגל לשנות את דפוסי ההתנהגות שאימץ לעצמו ולפתוח את ליבו? האם מיכאלה מסוגלת לסלוח לו? ואולי הגורל שוב יתערב ויטרוף את כל הקלפים?

'מחסיר פעימה', הוא ספר ההמשך של 'עוצרת נשימה'.

לרכישה

דג המחשבה | הילית חמו מאיר (השתתפה בכנס 2017)

"…בספר שירים ליריים קצרים ושתי פואמות ארוכות… לנוכח העושר הדימויי והסגנוני של הפואמות, שיריה הקצרים של חמו-מאיר מפתיעים בלקוניות שלהם. עם זאת, ככל שקוראים בשירים הללו וככל שמתוודעים לקולם הדק והמיוחד, הולך ומתבהר כי הלקוניות המכוונת הזאת אינה אלא מעטה חיצוני. לא זו בלבד שאין היא מעמעמת את העולם החווייתי והרגשי שמתארת המשוררת, אלא להפך: היא מעמיקה ומדייקת אותו בחוכמה ובעדינות בלתי-מצויה…" (מתוך דבריו של דורי מנור בגב הספר)

לרכישה

דיאטה?! הצחקת אותי | דבי ינקו חדד (השתתפה בכנס 2017)

ספר קליל על נושא כבד, שמדבר אל מי שעברה את החוויה שנקראת דיאטה ושרדה כדי לספר. ספר מצחיק ומהנה שמקדם אהבה עצמית בכל מידה. כולל טיפים איך לחמוק מקלוריות בחשכת הלילה, ולמה יישור עוגות שומר על האיזון ביקום. הוא בוחן את נושא הדיאטה לעומק, בלי לשכוח את הדברים החשובים באמת, במיוחד את אלו שגורמים לנו לצחוק…

לטעימה מהספר
לרכישה

זמן שמים | מיכל כהן חי (השתתפה בכנס 2015)

אני זוכרת את עצמי, ילדה קטנה, יושבת במרפסת ומניחה למחשבות לשוט כמו העננים. משהו פנימי דחף אותי אל מרחבי ההתבוננות והשקט. למדתי להרים עיניים ולהסתכל למעלה. למדתי לעשות זמן שמים". היו זמנים ששכחתי אבל כשהחיים שלי התפרקו, "זמן שמים" הציל אותי ועזר לי לגייס כוחות, להתמודד ולגלות בתוכי מרחבים של שקט, של עוצמה נשית, של אמונה ושל תקווה." בספר מציעה מיכל כלים פשוטים שנאספו מתוך התבוננות אישית ומקצועית עם ניסיונות וקשיים.

לרכישה

לאנגלת זה מקצוע? | איריס לביא (השתתפה בכנס 2017)

הספר מספר על ילד שאמו המתרגמת אמורה להגיע ליום מקצוע בכיתתו והוא לא מבין בדיוק במה היא עוסקת וגם חושש שהחוויה איתה בכיתה תהיה משעממת לאחר ביקוריה הקודמים של אמא רופאה ואב שוטר. אבל אמא, כמו אמא, מוצאת דרך שהכול יסתדר על הצד הטוב ביותר.

לרכישה

את השמים משאירים לסוף | מירב לוי (השתתפה בכנסים 2017, 2018)

את השמים משאירים לסוף הוא סיפורה של יפעת, נערה בת שש עשרה, יתומה מאם, בת למשפחה דתית, המאבדת את אחותה הגדולה בתאונת דרכים. ההתמודדות עם האובדן היא מנת חלקם של כל בני המשפחה אך יפעת נושאת איתה מטען כבד יותר, משתיק ומשתק.

בשפה פיוטית עשירה, קולחת ונוגעת, נרקמת עלילה כובשת הנעה בין מוות ותחיה ובין אובדן ותקווה.

לרכישה

לשוב לתשס"ה | מירב לוי (השתתפה בכנס 2017)

בשנת תשס"ה הוגלו כל תושבי חבל עזה וצפון השומרון ויישוביהם נמחקו מעל פני האדמה. כעבור שלוש שנים מגוללת מירב את קורותיה בשנה ההיא במכתב אישי מאוד לחברתה תפארת, שנרצחה בביתה שבנווה דקלים. מיוחד במינו הוא סיפורה של משפחת לוי, אך הוא שזור בעלילת גוש קטיף כולה ללא הפרד. חוויות מכוננות של שכול ולידה, בניין וחורבן נדחסו לתוך שנה אחת, והן נפרשות לפנינו כסיפור עלילה מרתק.

לרכישה

זיכרונות של עץ | תמר לזר (השתתפה בכנס 2017)

שום דבר לא מצליח לריטה. היא מסולקת באמצע השנה מהאולפנה היחידה שהסכימה לקבל אותה, הבחורים שבהם היא חושקת מתגלים כבבואות שטוחות של הזיותיה, ואפילו אלוהים נשמט מאחיזתה, ולנוכח השמים השותקים מתרוקן גם משהו בתוכה. ואז מתפרצת לחייה זרש דודתה, ברעמתה האדומה והמיטלטלים המקשקשים בסליה, ומציעה לה עבודה בבית המלאכה שבבעלותה. שם מגלה ריטה את כוחות היצירה שלה ומפלסת לה דרך חדשה.

לרכישה

מצילות | תמר לזר (השתתפה בכנס 2017)

הדס עברה טראומה קשה בילדותה, ועקבותיה ניכרים בכל תחום בחייה. גם כעבור שני עשורים היא מתקשה לחיות חיים שיש בהם משמעות ולא רק הישרדות. ביל 31 היא מתגוררת עם תרצה אמה בבית ילדותה בגבעתיים, מעבירה את ימיה במירוק וסידור חרוזים עבר חברתה התכשיטנית של אמה, ומקיימת זוגיות מגושמת ומסויגת עם עמית, סטודנט סבלני ועדין נפש. מי שמושיטות יד לחלץ אותה הן שתי נשים – נערת תיכון מרדנית וסוערת, ומהגרת גרמנייה מבוגרת, רופאת חיות המרפאת גם לבבות של בני אדם.

לרכישה

אהבותיה של אמה | רוית ליפשיץ ציון (השתתפה בכנסי 2015)

לאמה קליין, אוצרת אומנות, אם לבן ובת מתבגרים, מלאו חמישים. היא יודעת להתלבש ועדיין יפהפייה אך כבר לא מרגישה כך: בעיניה הגוף החטוב קמל, הזוהר הועם, והערך העצמי התפוגג. שנים של נישואין בהם התשוקה והריגוש העלו אבק, חלומות שנשכחו, בוס מתעמר ומלחמת קיום יום יומית מביאים אותה לנקודת אל חזור.

פגישה מקרית עם גבר אנגלי בשדה התעופה תוביל אותה להרפתקה סוערת. הייתכן שקיבלה הזדמנות שנייה לאהבה ולתשוקה? האם תאהב ותכיר שוב בעצמה וביכולותיה ותמציא עצמה מחדש בחייה האישיים והמקצועיים? או אולי תראה באור חדש את שכבר היה לה.

בעל, אישה וגבר לוקחים אותנו למשולש אהבה סוחף, לוהט ומרתק, בין תל אביב, פריז ולונדון. על בחירות בין המוכר והבטוח ובין החדש והמסעיר, על גילוי עצמי והכוחות הטמונים בנו ושבכל גיל צריך זמן לאושר.

לרכישה

הים של וינה | גפנית לסרי קוקיא (השתתפה בכנסים 2016, 2017)

הים של וינה הוא קובץ סיפורים מפתיעים ועתירי דמיון הנובעים כולם מהעיר וינה. וינה הקיסרית של סוף המאה התשע עשרה ותחילת המאה העשרים, של מלון זאכר ושל קפה צנטרל; וינה של מלחמת העולם השנייה, אשר גדעה חיים וקרעה משפחות; וכן וינה של הזיכרון המתעתע בתודעותיהם של פליטיה שהגיעו לארץ במטרה לבנות בה חיים חדשים. רוחה של וינה, בתקופותיה השונות, משתקפת בספר גם בשלל התכתבויות עם יצירות אמנות ויוצרים שונים. להתכתבויות הללו יש אופי בלשי, מסתורי, המעבה ומבליט את הצד האפל, המעוות והאלים של העולם האנושי-תרבותי המעוצב בסיפורים.

לרכישה
עדי מאור סיסו

אפקטיבית | עדי מאור סיסו (השתתפה בכנס 2015)

ספר חווייתי, צבעוני, מעורר מחשבה וסופר פרקטי, מלא בדוגמאות, סיפורים וכלים שיובילו אותך צעד אחר צעד לחיים מאוזנים יותר בין הקריירה לבית – חיים מלאי הגשמה. הספר יגלה לך כיצד להנהיג את החיים שלך, לעצב אותם כרצונך, ולהוביל את עצמך, משפחתך והעיסוק שלך, למקום גבוה, מצליח ומדויק הרבה יותר.

לרכישה

שירת השירים – מבעד לצמתך | שולמית מור (השתתפה בכנסים 2015, 2018)

מפנה גורלי מתחולל בחייה של שירה קליין, תלמידת אולפנה בת 18 מירושלים, כשהיא פוגשת במקרה את דרור שדה, עורך דין חילוני יפה תואר, שעולמו ועולמה שונים זה מזה בתכלית. דרור מגלה עוינות כלפי אורח חייה הדתי-שמרני מצד אחד, ומשיכה עזה לאישיותה מצד שני. היחסים עם דרור מכריחים את שירה להתמודד עם קונפליקט בין התשוקה לאמונה, ולהתעמת עם מערכת הערכים שגדלה עליה, אך היא אינה מוצאת את הכוחות להתרחק ממנו.

לרכישה
שולמית מור

שירת השירים – רסיסי לילה | שולמית מור (השתתפה בכנסים 2015, 2018)

מפנה גורלי מתחולל בחייה של שירה קליין, תלמידת אולפנה בת 18 מירושלים, כשהיא פוגשת במקרה את דרור שדה, עורך דין חילוני יפה תואר, שעולמו ועולמה שונים זה מזה בתכלית. דרור מגלה עוינות כלפי אורח חייה הדתי-שמרני מצד אחד, ומשיכה עזה לאישיותה מצד שני. היחסים עם דרור מכריחים את שירה להתמודד עם קונפליקט בין התשוקה לאמונה, ולהתעמת עם מערכת הערכים שגדלה עליה, אך היא אינה מוצאת את הכוחות להתרחק ממנו.

לרכישה

אמא, מה זה עושה? | מיה מיטב מגן (השתתפה בכנס 2016)

דו-שיח שגרתי לכאורה בין ילד לאמו הופך לנגד עינינו לקסם עתיר יצירתיות ודמיון. למה יהפך הקרטון כאשר הילד יוסיף לו חפצים שונים מרחבי הבית?
איורים: אביאל בסיל.

לרכישה

הבלוגר 1# – תעלומת הצופן הסודי | מיה מיטב מגן (השתתפה בכנס 2016)

השם הוא דני. דני מאסלי (תגידו את זה כמה פעמים ומהר).
ככה קוראים לבלוג שפתחתי בעצת אמא שלי כדי "לשחרר קצת עצבים". נו, באמת.
אני אוהב טריוויה, חידות ותעלומות. אולי בהשראת אבא שלי, שהוא בלש פרטי. אבל שום דבר לא הכין אותי למה שקרה אחרי שיום אחד נחתה אצלי חבילה מוזרה עם צופן סודי.
תעלומת הצופן הסודי הוא הספר הראשון בסדרת "הבלוגר".
הספר השני – בקרוב!

לרכישה