היכל התהילה2018-11-22T12:01:16+00:00

היכל התהילה – ספריהם של משתתפי הכנס

הלמות פרסות | אורלי אגרנט (השתתפה בכנסים 2015, 2016, 2017)

נערה חסרת בית משוטטת בין גבעות ראש פינה ויער ביריה, עטופה באילמותה. ניר, בעל חווה ורוכב על סוס, נתקל בצעירה ומכאן והלאה משתנים חייהם. סודות אפלים, רכיבה טיפולית, מעגל חברים הדוק ותומך, התבגרות והתפכחות, קונפליקטים וסערות נחשפים לאיטם בסיפור, בין יומן לבין עלילה המתרחשת בהווה.

לרכישה

לוכד עיניים | איתן אורנשטיין (השתתף בכנס 2016)

איתן מאפיין את עצמו כ'משוטט ומתבונן'. נקודת המבט שלו מעוגנת במציאות, ובאותה נשימה גם מפליגה לאיים רחוקים של זמן ודמיון. הדמויות בסיפורים חוקרות קשת רחבה של נושאים: אהבה ואובדנה, החיפוש אחר הנעלם, היסוס ותעוזה, עוורון והתפכחות, ונוסטלגיה מול הכאב של הווה. כששואלים אותו – אתה מכיר את האנשים המופיעים בסיפורים? עונה איתן, כמה מהן כן. ואלה שלא – הייתי מאוד רוצה לפגוש אותם.

לרכישה

אמא קסומה | אתי אלבוים (השתתפה בכנסים 2016, 2017)

סדרת פנטזיה לילדים על אמא רגילה, שקוסמים הופכים אותה להיות בגיל של ילדיה. הסדרה עוסקת בקשר שבין קוסמים ובני אדם ובקסם הגדול ביותר בחיינו – האהבה והקשר שבין הורים וילדים. בהוצאת "ידיעות ספרים". הספרים השתתפו ב"מצעד הספרים". בקרוב הספר החמישי בסדרה!

לרכישה

נערה באושוויץ | אתי אלבוים (השתתפה בכנסים 2016, 2017)

ספר עדות על השואה שחובר על ידי שרה ליבוביץ ובתה אתי אלבוים ומביא את סיפורה של שרה כנערה בת 16, שנותרה יחידה מכל משפחתה, שרדה את אושוויץ-בירקנאו והפכה לאשת עדות. בהוצאת "ידיעות ספרים". השתתף ב"מצעד הספרים". מתאים מגיל 15 ולמבוגרים.

לרכישה

תעתועים | אתי אלבוים (השתתפה בכנסים 2016, 2017)

טרילוגיה פנטסטית לנוער על ממלכה נסתרת, שבה גרה נערה בת 16 שאביה הוא אמן אשליות. לאחר שהאב נעלם יוצאת הגיבורה עם שני נסיכי הממלכה ועם גמד וענק, לחפש את אביה ומגלה סודות עליה ועל הממלכה. בהוצאת "ידיעות ספרים". השתתף ב"מצעד הספרים".

לרכישה

ימים לראות | שגית אמת (השתתפה בכנסים 2015, 2016, 2017)

סיפור מכמיר לב ועז מבע, המתפקע מאהבת אדם ומחמלה אנושית, שעוסק ברכוּת בנושאים לא פשוטים, בהם התגברות על מצבים קשים וצפויים מראש וחיפוש אחר מה שאובד ונחבא אל השוליים, במקום שבו עלינו להתאמץ כדי לראות.

לרכישה

אי זוגי | רעות אקשטיין בלום (השתתפה בכנסים 2015, 2016)

בחיוך מר ומתוק, ברגישות עצומה לחיי הנפש של גיבוריה, מספרת רעות אקשטיין-בלום סיפורי אהבה יפהפיים המרעידים את נימי הנפש בהזדהות, בחמלה ובחיוך. בה בעת, באלגנטיות ממוקדת ומחושבת, היא שוחטת כמה פרות קדושות שרועות בשדות שלנו זה עידן ועידנים.

לרכישה

מליסה – מכשפה זקנה וטרחנית | אשכר ארבליך בריפמן (השתתפה בכנס 2017)

בפתח הדלת ניצבה במלוא הדרה הדודה מליסה, על כל משמניה, ואמרה את אותו משפט שנשמע באוזני הבנות מצמרר כציפורן השורטת קונכיית חילזון: "מתוקות שלי! כל כך התגעגעתי אליכן!" אז ידעה אניס, תוך שהיא נמחצת בחיבוק גדול בין זרועותיה החסונות של דודתה, שאין שום סיכוי, שום סיכוי שבעולם, שתוכל להתמודד עם נוכחותה במשך חודש שלם. זהו אחד מ-28 ספריה של אשכר לילדים. כולם זמינים לרכישה באתר של אשכר.

לטעימה מהספר
לרכישה

עיני אוניקס | אשכר ארבליך בריפמן (השתתפה בכנס 2017)

מאז האסון של 2040 עסוק העולם בהישרדות, כשהמטרה העיקרית של המשטר היא לשמר את המין האנושי ולסייע לבני האדם להתרבות. אוניקס, בחורה אבודה בת עשרים ושש, יוצאת למסע אמיץ במטרה לאתר את ילדיה הביולוגים, שהופרו מהביציות שנשאבו ממנה בכפיה בהיותה בת שמונה עשרה בלבד. במסעה היא יוצאת כנגד המשטר והמוסכמות ומגלה כי ליצר אימהי ראשוני אין גבולות. אוניקס חשה כי הדרך היחידה בה תוכל נפשה לשרוד, לשקוט ולהירגע היא להתמרד בממסד ולספק את הדחף הבלתי נשלט לגלות מה עלה בגורל ילדיה הביולוגים.

לטעימה מהספר
לרכישה

משק כנפי פרפר | עדינה בן דוד (זקס) (השתתפה בכנס 2016)

ספר שירה הנוגע בנימי הנפש הדקים ברפרוף עדין כמשק כנפי פרפר.

לטעימה מהספר
לרכישה

המסדרת | איילת ברוש  (השתתפה בכנס 2017)

סבתה של הגר נפטרה והיא זקוקה לעזרה במיון חפציה. היא פונה לשמרית, המסדרת בתים של אנשים, אך מתקשה להסתדר עם הבלגן ששורר בחייה שלה. המפגש המקצועי ביניהן הופך לידידות אישית שלוקחת אותן אל העבר, אל חיי העיירה היהודית בפולין שלפני מלחמת העולם הראשונה, אל סיביר ואל חייהם של הניצולים בתל אביב הצעירה בימיה הראשונים של המדינה.

לרכישה

כמה רחוק את מוכנה ללכת | מאירה ברנע גולדברג  (השתתפה בכנסים 2015, 2017)

לגיבורת הספר כמה רחוק את מוכנה ללכת אין שם. כולם מכנים אותה "חמודה". היא נשואה באושר לגבר מקסים ומתחשב, יש לה עבודה מעניינת וחיים מלאים ומספקים. רק דבר אחד חסר בתמונת החיים המושלמים שלה – תינוק. דווקא היא, שהכול תמיד הלך לה כל כך בקלות, נאלצת ללמוד בדרך הקשה שלא תמיד משיגים את הדבר שרוצים יותר מכול.

לרכישה

כראמל | מאירה ברנע גולדברג  (השתתפה בכנסים 2015, 2017)

היינו יכולים להגיד לכם שזה סיפור על שלושה אחים. מאד שונים, שקיבלו בירושה שלוש טבעות מדוד עשיר ומסתורי. או היינו יכולים לספר לכם שמדובר על עקרת בית ערמומית ובתה היפהפייה, שמנסות להשתלט על אחוזה מפוארת ועל רכוש עצום. והיינו יכולים גם לטעון שזהו סיפורה של יתומה חמודה ופטפטנית, שבורחת מבית היתומים ומהמנהלת המפלצתית שלו. היינו יכולים להגיד את כל זה. אבל נגיד רק שזה סיפור על חתול, החתול הכי מופלא שפגשתם. קוראים לו כראמל. ואיתו כל סיפור הופך להרפתקאה.

לרכישה

כראמל – הנקמה | מאירה ברנע גולדברג  (השתתפה בכנסים 2015, 2017)

עברה יותר משנה מאז שגברת בלום וגברת סיסיליה טולין הנוראיות הסתלקו מחייהם של רובי, כראמל וחבריהם. כולם רוצים לשכוח את העבר וליהנות מחייהם החדשים, אבל מילה חוששת מנקמתן של שתי המרשעות. כאשר גול מתחיל לקבל מכתבים ומתנות ממעריצה אלמונית, מילה משוכנעת שגברת בלום עומדת מאחוריהם. האם מלכת המזימות באמת תבחר תוכנית פשוטה כל כך? ואולי הסכנה אורבת במקום קרוב בהרבה?

לרכישה

משפחה לדוגמה | מאירה ברנע גולדברג  (השתתפה בכנסים 2015, 2017)

לגיבורה שלנו יש עבודה יציבה ומכניסה, בעל מקסים שאוהב אותה וילד יפהפה בן שנתיים וקצת שיודע לצטט ספרים שלמים בעל פה, מכיר את כל המלחינים הקלאסיים ואוכל רק שקדי מרק, אבל יש לה גם חשש קטן ומנקר, שאולי דווקא אצלה בבית לא הכול כשורה. ככל שמתקדם הסיפור נפערים סדקים בתמונת המשפחה לדוגמה, ומתוכם מתאבכים סודות, שקרים, כיסויים וגילויים חדשים.

לרכישה

כתיבה אפקטיבית | צפריר בשן (השתתף בכנס 2017)

הספר יעזור לכם לתקשר בכתב באופן אפקטיבי יותר. לכתוב אימיילים זכירים יותר, קריאים יותר, מניעים לפעולה, אינפורמטיביים. לכתוב פוסטים טובים יותר לפייסבוק ולבלוג. לכתוב מסמכים טובים יותר בעבודה. “לדבר” בכתב טוב יותר עם לקוחות, ספקים, בוסים, קולגות. אפילו עם המשפחה שלכם.

לרכישה

מרוץ שליחים | אריאלה גולדמינץ  (השתתפה בכנס 2015)

בלב ההדר השחוק של שכונת הדר טמונה קונדיטוריית "עוגה" הוותיקה, כצימוק בחלה מתוקה. קרול, הבעלים הדקדקן, שאפילו מהקריות היו מגיעים לאכול את הסברינות שלו, מתאלמן מאשתו המשוגעת ומגלה שהוא נוהה אחר בטי, המלצרית הלא צעירה, שליבה שייך דווקא ליוסי, האופה הראשי. בינתיים יונל, הלקוח המסור, מאוהב בדבורה הכעורה, בתו אוסי מנהלת רומן עם גבר נשוי שאשתו חושקת בווטרינר העירוני, וחייה של סוריקה, חברתה של בטי המלצרית, מקבלים תפנית מפתיעה. כל זאת ועוד על רקע מרוץ השליחים המשפחתי של חיפה, כשבאוויר נישא ניחוח הקרמל אל הכרמל.

לרכישה

הם שבו ללכת | משה גוטמן (השתתף בכנס 2016)

סיפורים מרתקים ומטלטלים על הדור ההוא שבנה את הדור הזה. מוישה גוטמן, בלשונו הקולחת הסוחפת והמרעננת, מכניס את הקורא לנבכי עולמם המרתק והמופלא של ניצולי שואה, הסבים והסבתות של כולנו, שהתנערו מן האפר ובנו את ארמון חייהם מחדש בגבורת נצח הירואית, ולא חשבו לרגע שמגיעה להם תודה מיוחדת. 'הם שבו ללכת', הספר השלישי בסדרת 'מעבדי העשתונות', יגרום לכם להעריך מחדש ובעוצמה את סבא וסבתא. כי אף פעם לא מאוחר מדי.

כל הילדים טובים | משה גוטמן (השתתף בכנס 2016)

מנוקד ומלווה באיורים. המחנך והסופר מוישה גוטמן במסע סיפורים מרתק היישר מעולמם המתגבש של ילדים שרוצים להיות טובים. בספר מחכים לכם שלושה־עשר סיפורים מפעימים, מרתקים ומפתיעים, שיהפכו את הילדים שלכם, וגם אתכם, לטובים יותר, רגישים יותר, איכותיים יותר, וקשובים יותר, גם לזולת וגם לעצמכם. כל הילדים טובים, הצטרפו אליהם.

פגישה בלילות שבט | משה גוטמן (השתתף בכנס 2016)

סיפורי־שכבות סוחפים מרתקים ומטלטלים. זהו ספרו השישי של הסופר מֹשה גוטמן, והשני בסדרת 'מעבדי העשתונות'. כבספריו הקודמים, מגיש כאן גוטמן סיפורי־שכבות מטלטלים, מפתיעים, ומעבדי־עשתונות. סגנונו הפופולארי מרתק כל קורא, בכל גיל; מעניק חוויה בלתי נשכחת וחוקק בנפש הקורא ארומה אינטלקטואלית נעימה המהדהדת זמן רב.

סיפור קטן ומלוכלך | רוני גלבפיש (השתתפה בכנסים 2015, 2016, 2017)

איתן הוא איש יפה, מתכנת מחשבים, נשוי באושר לנעמי, אהובת נעוריו, ואב לעלמא הקטנה. בריצת ערב שגרתית אחת בפארק הוא סוטה ממסלולו הקבוע וכמעט מועד על הדבר שעומד להסיט גם את חייו ממסלולם. זיכרונות שהדחיק במשך שנים חוזרים להציף אותו — ניחוח עוגיות השקדים של אמא, בושמה של אהבה ראשונה וריחה החריף של אכזריות נעורים — והשאלה שהם מציבים בפניו מטילה אותו לסחרחרת של אשמה ובושה שגורפת לאִטה את כל מה שהיה שלֵו ובטוח בחייו.

לרכישה

רץ לי בראש | אסתר גולדברג וקרן זגורי כהן (השתתפו בכנס 2015)

מתנה נדירה לכל מי שמתמודד עם ADHD. הספר, שנכתב ע"י אשת מקצוע ואם, מציג גישה טיפולית חדשנית ופורצת דרך. הגישה תורגמה לשירים מבריקים, מדויקים ומשעשעים, במטרה להנגיש לילד את חווייתו ולקדם שיח מעצים בינו לבין המבוגרים סביבו.

לרכישה

רובינג'ל | מירב גנילוין (השתתפה בכנס 2016)

רובינג'ל מזכירה לנו לתת ללב להיות זה שמריח, שמקשיב ומתבונן. זהו סיפור קטן ואופטימי, מעין טיול בין רגעים בחיים בהם הלב הוא זה שמכוון אותנו. ברגעים האלה העולם יכול 'להפתיע' – להציף זיכרון ילדות, לגלות אדם אחר באופן לא צפוי, להתמסר לקולות ההשראה… הספר רובינג'ל משלב טקסט והדפסים, הוא ספר-ללא-גיל, ויכול לגעת בכל לב פועם.

לטעימה מהספר
לרכישה

אולי בכל זאת | ענת גרי לקריף (השתתפה בכנס 2016)

רומן היסטורי, סאגה משפחתית רחבת יריעה המתארת בתנופה רבה, בצבעים עזים ובשפה קולחת ועשירה. סיפורה של משפחה יהודית בת כמה דורות באירופה מסוף המאה ה-19 ועד אמצע המאה ה-20. המחברת פורשת בפני הקורא היסטוריה רצופה מלחמות ובריחה, הישרדות ואהבה, אומץ לב ובגידה המשחקים זה לצד זה על במה אחת. מלאכת התיעוד המשפחתי הרבה שנעשתה בידי המחברת, הפכה ליצירה ספרותית קולחת הסוחפת את הקורא.

לרכישה בפורמט דיגיטלי

מישהו השאיר את החלון פתוח | עידן גרינברג (השתתף בכנס 2016)

מיקי נולד לא בסדר. ועם לידתו הוגפו חלונות הבית בפני לשונות השכנים המקשקשות ועיני המכרים הבולשות, וילדותם החיפאית של אבשלום ואחיו אביתר, הופקרה בין חדרי הבית המחניקים.

לטעימה מהספר
לרכישה בפורמט דיגיטלי
לרכישה

גילגמש הצעיר והגן המכושף | שירלי גרץ (השתתפה בכנס 2017)

הספרים בסדרת גילגמש הצעיר מגוללים הרפתקאות מארץ שומר לפני כ-5000 שנה. הסיפורים מבוססים על עלילות גילגמש, האפוס הגדול של המיתולוגיה הבבלית. הסיפור מתחיל ביום שגילגמש השובב נשלח למצוא פרא אדם. בין השניים מתפתחת חברות נפלאה, ויחד הם יוצאים להרפתקאות רבות.

לרכישה

גילגמש הצעיר והמסע לשאול | שירלי גרץ (השתתפה בכנס 2017)

הספרים בסדרת גילגמש הצעיר מגוללים הרפתקאות מארץ שומר לפני כ-5000 שנה. הסיפורים מבוססים על עלילות גילגמש, האפוס הגדול של המיתולוגיה הבבלית. הסיפור מתחיל ביום שגילגמש השובב נשלח למצוא פרא אדם. בין השניים מתפתחת חברות נפלאה, ויחד הם יוצאים להרפתקאות רבות.

לרכישה

שני נסיכים ומלכה | שמואל דוד (השתתף בכנס 2015)

סיפורה של משפחה אחת מבלגרד בין השנים 1942-1931, המסופר דרך עיניו של האנה כילד ואחר כך כנער.

הדינוזאור מרמת גן | רונית ש' דינצמן (השתתפה בכנסים 2015, 2017)

הילד אורי מוצא ביצה שמתוכה בוקע דינוזאור קטנטן, ומחליט לגדל אותו בביתו, הממוקם בבניין מגורים בעיר סואנת. עד מהרה מגיע הדינוזאור הקטנטן לממדי ענק, ומאלץ את אורי ואמו להתמודד עם בעיות וקשיים, וגם עם מצבים משונים ומצחיקים. מומלץ מצעד הספרים.

לרכישה

לב היער | רונית ש' דינצמן (השתתפה בכנסים 2015, 2017)

הילד אורי מוצא ביצה שמתוכה בוקע דינוזאור קטנטן, ומחליט לגדל אותו בביתו, הממוקם בבניין מגורים בעיר סואנת. עד מהרה מגיע הדינוזאור הקטנטן לממדי ענק, ומאלץ את אורי ואמו להתמודד עם בעיות וקשיים, וגם עם מצבים משונים ומצחיקים. מומלץ מצעד הספרים.

לרכישה

ראי אדמה | נירית הלבני (השתתפה בכנסים 2015, 2016, 2017)

במושב בשפלה מתגוררת משפחת ברנשטיין ומגדלת במשך שלושה דורות ענביי יין עד שהחלטה אחת מאיימת לקרוע את המשפחה ולשנות את מהלך חייה. זהו סיפור על אהבה לאדמה, על גידול ענבים וייצור יין, על הורים וילדים ומה שביניהם. במהלכו מגלות הדמויות והקורא באמצעותן את הדרכים הרבות והאינסופיות לספר סיפור ולהקשיב לו. לפעמים ניתנת לדמויות התובנה כמתנה מאוחרת ולפעמים, עבור חלקן, מגיעה ההבנה מאוחר מדי. הרומן בוחן את מקומה של האדמה בחיי גיבוריו ומאיר מחדש את מקומה במציאות הארץ ישראלית של כולנו.

לרכישה

שכנעת אותי | ד"ר יניב זייד (השתתף בכנסים 2015)

בשפה ברורה, קולחת, סיפורית ומשעשעת, חושף בפני הקוראים ד"ר יניב זייד – דוקטור שכנוע – את כל הכלים להצלחה אישית, עסקית ומקצועית, באמצעות שכנוע, שיווק ותקשורת בינאישית. 'שכנעת אותי' מיועד לשכירים, עצמאים, יזמים, בעלי עסק, מנהלים, קצינים ומפקדים, אנשי שיווק ומכירות, מורים ואנשי חינוך, פוליטיקאים, אישי ציבור, מרצים, מדריכים, וכל מי שרוצה להצליח בחיים ולקדם את עצמו לרמה הבאה.

לרכישה

עוצרת נשימה | שרית חיים (השתתפה בכנסים 2016, 2017)

מיקי מלמד ידעה תמיד איך ייראו חייה הבוגרים: היא תסיים את לימודי הדוקטורט ותלמד באקדמיה. יהיו לה שלושה ילדים, בן ושתי בנות. היא תגור בדירת גן ותחלוק את חייה עם בן זוג אוהב. אבל בגיל עשרים וחמש חייה רחוקים מלהיות פשוטים או צפויים, כפי שתמיד חלמה שיהיו. טרגדיות שפוקדות את משפחתה מאלצות אותה לשנות את נתיב חייה, ואין לה דוקטורט או בן זוג. בדיוק כשעולמה עומד לקרוס, היא פוגשת את ד"ר יונתן אביב, רופא צעיר ומבריק שעתידו מובטח. ואז הכול מסתבך.

לרכישה

מחסיר פעימה | שרית חיים (השתתפה בכנסים 2016, 2017)

מיכאלה כבר לא מוכנה לחיות בצילו של יונתן. האם היצמדותו העקשנית של יונתן לעברו תגרום לו לאבד שוב את מיכאלה, והפעם לצמיתות? האם מנתח הלב המפורסם מסוגל לשנות את דפוסי ההתנהגות שאימץ לעצמו ולפתוח את ליבו? האם מיכאלה מסוגלת לסלוח לו? ואולי הגורל שוב יתערב ויטרוף את כל הקלפים?

'מחסיר פעימה', הוא ספר ההמשך של 'עוצרת נשימה'.

לרכישה

דג המחשבה | הילית חמו מאיר (השתתפה בכנס 2017)

"…בספר שירים ליריים קצרים ושתי פואמות ארוכות… לנוכח העושר הדימויי והסגנוני של הפואמות, שיריה הקצרים של חמו-מאיר מפתיעים בלקוניות שלהם. עם זאת, ככל שקוראים בשירים הללו וככל שמתוודעים לקולם הדק והמיוחד, הולך ומתבהר כי הלקוניות המכוונת הזאת אינה אלא מעטה חיצוני. לא זו בלבד שאין היא מעמעמת את העולם החווייתי והרגשי שמתארת המשוררת, אלא להפך: היא מעמיקה ומדייקת אותו בחוכמה ובעדינות בלתי-מצויה…" (מתוך דבריו של דורי מנור בגב הספר)

לרכישה

דיאטה?! הצחקת אותי | דבי ינקו חדד (השתתפה בכנס 2017)

ספר קליל על נושא כבד, שמדבר אל מי שעברה את החוויה שנקראת דיאטה ושרדה כדי לספר. ספר מצחיק ומהנה שמקדם אהבה עצמית בכל מידה. כולל טיפים איך לחמוק מקלוריות בחשכת הלילה, ולמה יישור עוגות שומר על האיזון ביקום. הוא בוחן את נושא הדיאטה לעומק, בלי לשכוח את הדברים החשובים באמת, במיוחד את אלו שגורמים לנו לצחוק…

לטעימה מהספר
לרכישה

זמן שמים | מיכל כהן חי (השתתפה בכנס 2015)

אני זוכרת את עצמי, ילדה קטנה, יושבת במרפסת ומניחה למחשבות לשוט כמו העננים. משהו פנימי דחף אותי אל מרחבי ההתבוננות והשקט. למדתי להרים עיניים ולהסתכל למעלה. למדתי לעשות זמן שמים". היו זמנים ששכחתי אבל כשהחיים שלי התפרקו, "זמן שמים" הציל אותי ועזר לי לגייס כוחות, להתמודד ולגלות בתוכי מרחבים של שקט, של עוצמה נשית, של אמונה ושל תקווה." בספר מציעה מיכל כלים פשוטים שנאספו מתוך התבוננות אישית ומקצועית עם ניסיונות וקשיים.

לרכישה

לאנגלת זה מקצוע? | איריס לביא (השתתפה בכנס 2017)

הספר מספר על ילד שאמו המתרגמת אמורה להגיע ליום מקצוע בכיתתו והוא לא מבין בדיוק במה היא עוסקת וגם חושש שהחוויה איתה בכיתה תהיה משעממת לאחר ביקוריה הקודמים של אמא רופאה ואב שוטר. אבל אמא, כמו אמא, מוצאת דרך שהכול יסתדר על הצד הטוב ביותר.

לרכישה

לשוב לתשס"ה | מירב לוי (השתתפה בכנס 2017)

בשנת תשס"ה הוגלו כל תושבי חבל עזה וצפון השומרון ויישוביהם נמחקו מעל פני האדמה. כעבור שלוש שנים מגוללת מירב את קורותיה בשנה ההיא במכתב אישי מאוד לחברתה תפארת, שנרצחה בביתה שבנווה דקלים. מיוחד במינו הוא סיפורה של משפחת לוי, אך הוא שזור בעלילת גוש קטיף כולה ללא הפרד. חוויות מכוננות של שכול ולידה, בניין וחורבן נדחסו לתוך שנה אחת, והן נפרשות לפנינו כסיפור עלילה מרתק.

לרכישה

זיכרונות של עץ | תמר לזר (השתתפה בכנס 2017)

שום דבר לא מצליח לריטה. היא מסולקת באמצע השנה מהאולפנה היחידה שהסכימה לקבל אותה, הבחורים שבהם היא חושקת מתגלים כבבואות שטוחות של הזיותיה, ואפילו אלוהים נשמט מאחיזתה, ולנוכח השמים השותקים מתרוקן גם משהו בתוכה. ואז מתפרצת לחייה זרש דודתה, ברעמתה האדומה והמיטלטלים המקשקשים בסליה, ומציעה לה עבודה בבית המלאכה שבבעלותה. שם מגלה ריטה את כוחות היצירה שלה ומפלסת לה דרך חדשה.

לרכישה

מצילות | תמר לזר (השתתפה בכנס 2017)

הדס עברה טראומה קשה בילדותה, ועקבותיה ניכרים בכל תחום בחייה. גם כעבור שני עשורים היא מתקשה לחיות חיים שיש בהם משמעות ולא רק הישרדות. ביל 31 היא מתגוררת עם תרצה אמה בבית ילדותה בגבעתיים, מעבירה את ימיה במירוק וסידור חרוזים עבר חברתה התכשיטנית של אמה, ומקיימת זוגיות מגושמת ומסויגת עם עמית, סטודנט סבלני ועדין נפש. מי שמושיטות יד לחלץ אותה הן שתי נשים – נערת תיכון מרדנית וסוערת, ומהגרת גרמנייה מבוגרת, רופאת חיות המרפאת גם לבבות של בני אדם.

לרכישה

אהבותיה של אמה | רוית ליפשיץ ציון (השתתפה בכנסי 2015)

לאמה קליין, אוצרת אומנות, אם לבן ובת מתבגרים, מלאו חמישים. היא יודעת להתלבש ועדיין יפהפייה אך כבר לא מרגישה כך: בעיניה הגוף החטוב קמל, הזוהר הועם, והערך העצמי התפוגג. שנים של נישואין בהם התשוקה והריגוש העלו אבק, חלומות שנשכחו, בוס מתעמר ומלחמת קיום יום יומית מביאים אותה לנקודת אל חזור.

פגישה מקרית עם גבר אנגלי בשדה התעופה תוביל אותה להרפתקה סוערת. הייתכן שקיבלה הזדמנות שנייה לאהבה ולתשוקה? האם תאהב ותכיר שוב בעצמה וביכולותיה ותמציא עצמה מחדש בחייה האישיים והמקצועיים? או אולי תראה באור חדש את שכבר היה לה.

בעל, אישה וגבר לוקחים אותנו למשולש אהבה סוחף, לוהט ומרתק, בין תל אביב, פריז ולונדון. על בחירות בין המוכר והבטוח ובין החדש והמסעיר, על גילוי עצמי והכוחות הטמונים בנו ושבכל גיל צריך זמן לאושר.

לרכישה

הים של וינה | גפנית לסרי קוקיא (השתתפה בכנסים 2016, 2017)

הים של וינה הוא קובץ סיפורים מפתיעים ועתירי דמיון הנובעים כולם מהעיר וינה. וינה הקיסרית של סוף המאה התשע עשרה ותחילת המאה העשרים, של מלון זאכר ושל קפה צנטרל; וינה של מלחמת העולם השנייה, אשר גדעה חיים וקרעה משפחות; וכן וינה של הזיכרון המתעתע בתודעותיהם של פליטיה שהגיעו לארץ במטרה לבנות בה חיים חדשים. רוחה של וינה, בתקופותיה השונות, משתקפת בספר גם בשלל התכתבויות עם יצירות אמנות ויוצרים שונים. להתכתבויות הללו יש אופי בלשי, מסתורי, המעבה ומבליט את הצד האפל, המעוות והאלים של העולם האנושי-תרבותי המעוצב בסיפורים.

לרכישה

אפקטיבית | עדי מאור סיסו (השתתפה בכנס 2015)

ספר חווייתי, צבעוני, מעורר מחשבה וסופר פרקטי, מלא בדוגמאות, סיפורים וכלים שיובילו אותך צעד אחר צעד לחיים מאוזנים יותר בין הקריירה לבית – חיים מלאי הגשמה. הספר יגלה לך כיצד להנהיג את החיים שלך, לעצב אותם כרצונך, ולהוביל את עצמך, משפחתך והעיסוק שלך, למקום גבוה, מצליח ומדויק הרבה יותר.

לרכישה

שירת השירים – מבעד לצמתך | שולמית מור (השתתפה בכנס 2015)

מפנה גורלי מתחולל בחייה של שירה קליין, תלמידת אולפנה בת 18 מירושלים, כשהיא פוגשת במקרה את דרור שדה, עורך דין חילוני יפה תואר, שעולמו ועולמה שונים זה מזה בתכלית. דרור מגלה עוינות כלפי אורח חייה הדתי-שמרני מצד אחד, ומשיכה עזה לאישיותה מצד שני. היחסים עם דרור מכריחים את שירה להתמודד עם קונפליקט בין התשוקה לאמונה, ולהתעמת עם מערכת הערכים שגדלה עליה, אך היא אינה מוצאת את הכוחות להתרחק ממנו.

לרכישה

אמא, מה זה עושה? | מיה מיטב מגן (השתתפה בכנס 2016)

דו-שיח שגרתי לכאורה בין ילד לאמו הופך לנגד עינינו לקסם עתיר יצירתיות ודמיון. למה יהפך הקרטון כאשר הילד יוסיף לו חפצים שונים מרחבי הבית?
איורים: אביאל בסיל.

לרכישה

הבלוגר 1# – תעלומת הצופן הסודי | מיה מיטב מגן (השתתפה בכנס 2016)

השם הוא דני. דני מאסלי (תגידו את זה כמה פעמים ומהר).
ככה קוראים לבלוג שפתחתי בעצת אמא שלי כדי "לשחרר קצת עצבים". נו, באמת.
אני אוהב טריוויה, חידות ותעלומות. אולי בהשראת אבא שלי, שהוא בלש פרטי. אבל שום דבר לא הכין אותי למה שקרה אחרי שיום אחד נחתה אצלי חבילה מוזרה עם צופן סודי.
תעלומת הצופן הסודי הוא הספר הראשון בסדרת "הבלוגר".
הספר השני – בקרוב!

לרכישה

בית התאומים המסתובב | לילי מילת (השתתפה בכנסים 2016, 2017)

יין ויאנג הגיעו אלינו היישר מסין העתיקה. יין אוהבת את מקצב הלילה, את הירח ואת המים. יאנג אוהב את עוצמת היום, את השמש ואת האש. זה סיפור על שוני, על געגוע ועל אהבת אם העוזרת להפגיש בין ניגודים לכדי יצירת שלם.

לרכישה

הבמה המשכרת | רבקה מנוביץ-מעייני (השתתף בכנס 2015)

התיאטרון והיהדות הם שני עולמות שההיסטוריה כולה שימשה זירת התדוששות ביניהם. מה מקור העימות? מדוע מדוע התייחסה היהדות לתיאטרון בשלילה? האומנם נידון המאבק להימשך לעד, או שיש אפשרות לשילוב ביניהם?

לרכישה

מחר יישבר השרב | יצחק ניר (השתתף בכנס 2017)

יד המקרה מפגישה בכיר ישראלי ודיפלומטית זרה הצעירה ממנו בשנים רבות. אהבתם המאוחרת והכמעט בלתי אפשרית מצמיחה לה אויבים. במסעם נחשפים הגיבורים לסוגיות המשסעות את החברה בישראל. מסיפור האהבה העדין עולות תובנות משנות השקפת-עולם.

לטעימה מהספר
לרכישה

ואין יותר גבעול | בת שבע סדן (השתתפה בכנסים 2016, 2017)

ברגע אחד איבדה בת שבע את הוריה בפיגוע רצחני ונזרקה לתוך חלל אפל של יתמות ושל כאב. במהלך היממה שבין בשורת האיוב להלוויה היא מדווחת דקה אחר דקה מתוך האבל.

לרכישה בפורמט דיגיטלי
לרכישה

אמא ואני עושים שוק | חננה פאר (השתתפה בכנס 2016)

סיפור המגולל בחרוזים קולחים, בהומור וּבְחֵן את חוויותיו, תחושותיו, מחשבותיו ומעשיו של ילד קטן, שנחשף לראשונה בחייו  עם עולם השׁוּק: איך נולד הרעיון? מה קרה בדרך? הצבעוניות, האווירה, ההמולה, הדמויות, ה"באסטות" העמוסות ועוד…

לרכישה

התמונות שבאלבום | חננה פאר (השתתפה בכנס 2016)

סיפור בחרוזים המבוסס על מקרה אמיתי ומתאר בהומור וברגישות את מחשבותיו,  תכניותיו ומעשיו של ילד בן שלוש וחצי, שפשוט… מצא את עצמו משועמם… דרך ההתמודדות של הילד עם השעמום לומדים הקוראים על  עוצמתם של יצירתיות והתמדה ומעל הכול, על קסמם של חיבוק ואהבה. הספר מתאים לילדים מגיל שלוש ומעלה, אולם כל אחד מאיתנו (כן, כן גם אתם ההורים), ימצא עצמו מזדהה עם גיבור הספר ויתחבר לסיפור כה אנושי ופשוט.

לרכישה

מרים ספרי לי את | אורנה פילץ (השתתפה בכנס 2017)

סיפור הולדת משה והצלתו מנקודת מבטה של מרים הילדה. גיבורות הסיפור הן מרים, אמה, המיילדות ובת פרעה. השמירה על אחיה התינוק על גדת היאור מתוארת כיציאה להרפתקה מסוכנת, שהמפגש עם בת פרעה הוא שיאה.

לרכישה
אולי בחיים אחרים

אולי בחיים אחרים | מיכל צינמון-פירון (השתתפה בכנס 2015)

כשאיילת שבה להכרתה אחרי שנפגעה בתאונה, היא לא מבינה איפה צחי, בן זוגה האהוב, ומדוע הוא איננו לצידה. זיכרון עשר השנים האחרונות לחייה אבד, והקרובים לה – אימה, אחיה וחברתה הטובה – אינם מספקים הסברים. וצחי לא בא לבקר, לא עונה כשאיילת מתקשרת אליו, וגם כשהיא מופיעה על סף דלתו הוא עוין וקר.

איילת מנסה לחזור לחייה ולעבודתה ומתאהבת מחדש, אבל הסודות מעברה הנשכח מאיימים לפרום את החיים החדשים שרקמה.

לרכישה

מזוודה ליד הדלת | חני קיטנר (השתתפה בכנסים 2015, 2016, 2017)

אבא השאיר ייפוי כוח וטלפון של איש קשר למקרים דחופים. אמא הסבירה איך להפעיל את מכונת הכביסה, ושניהם נעלמו לשלושה חודשים. זהו סיפורם של חנה, אחיה עמרי והוריהם שהפכו לסוכני מוסד. על בדידות, בריחה מתמדת, שקרים והמחירים שהתא המשפחתי נאלץ לשלם.

לרכישה

גם קופים נופלים מעצים | מעין רוגל (השתתפה בכנסים 2015, 2016, 2017)

בגיל 14 למדתי לבצע בעיטה צדית בקפיצה. היה עלי לקפוץ מעל מכשול פשוט: כיסא בית ספר. הוא ניצב מולי במרכז האולם, איין ללכוד אותי ולרסק אותי אל הבלטות החשופות. כשראה המורה שלי את מצוקתי, את רגלי הנאחזות בקרקע באימה, ניגש אלי. זה פשוט, אמר, כדי ללמוד לקפוץ, כדי להצליח לעוף, דבר ראשון עלייך להסכים ליפול.

לרכישה

היינו יכולות לנסוע | מעין רוגל (השתתפה בכנסים 2015, 2016, 2017)

ירדן והילה חוגגות את ההווה עד תום: צעירות, מאוהבות, נטולות מחויבות ודאגות. עולמן מזדעזע כשהילה לוקה בסרטן. רגע לפני שהיא מרכינה ראש ומתחילה בטיפולים, היא מחליטה לחרוג מהמשחק, ולחרדתם של אוהביה, פורשת ממנו וקובעת לה כללים חדשים.

לרכישה

יער | מעין רוגל (השתתפה בכנסים 2015, 2016, 2017)

ילד אחד עמד על ספו של יער. אולי צעד פנימה כי ידע שהדרך חזרה אבדה לו, ואולי נכנע לפיתוי כי טבעו של פיתוי להכניע. לא היה שם איש שיראה איך בצעדים בודדים נטמע הילד הקטן ונעלם מעין. ככה זה, כשאדם מגיע לביתו, לא ניתן עוד להבחין בין הגוף ובין הבית. מעשייה אפלה למבוגרים.

לרכישה

כמו לשבור אור | מירי רוזובסקי (השתתפה בכנס 2017)

שני צעירים נפגשים, מתאהבים ומחליטים להתחתן, אבל הקרבה ביניהם מותחת את כל החוטים השזורים בין שתי המשפחות עד כאב. עד פקיעה. זוהי ספרות פוליפונית במיטבה, המעמידה לא רק דמויות מובחנות ומלאות, אלא גם סיפור מפורק, המתאחה לשלם הגדול מסך חלקיו.

לרכישה

לא מקומית | פנינה רונקין (השתתפה בכנס 2015)

אוסף סיפורים קצרים שהם תמהיל של מציאות וחלומות, דמיון והזיות, תוצר של שנים רבות שבהן חיו רונקין ובן זוגה על יאכטה והפליגו בכל רחבי הים התיכון.

לרכישה

פשוט פלילי | תומר שורץ (השתתף בכנסים 2015, 2016, 2017)

תיקים רבים עברו תחת ידיו של הפרקליט הוותיק כרמל פרידמן, אך תיק רצח אחד מוסיף לרדוף אותו. גם שנים לאחר שהורשע רומן זדורוב ברצח, ממשיך כרמל להרצות על הפער התהומי שבין הכרעות בית המשפט לקביעות "בית הדין" של הרשתות החברתיות.

תיק רצח שנוחת כעת על שולחנו מעיר את השדים מרבצם. גלגלי המנגנון שזיהה כרמל בתיק זדורוב מתחילים לנוע שוב, והפעם כרמל נחוש לחשוף אותם ולפעול למען הצדק, גם במחיר אישי ומשפחתי כבד. מאבקו להרשעה מציב את כרמל בעין הסערה, כופה עליו בחירה בין האמת לבין הישרדותו שלו ומטלטל את עולמו. התיק הזה הוא התיק שחיכה לו כל השנים, והוא גם התיק שחשש ממנו.

פשוט פלילי הוא רומן מתח משפטי עוכר שלווה המעוגן עמוק במציאות הישראלית.

לרכישה

שבע דרכים לאיבוד | סמדר שטינברג (השתתפה בכנסים 2015, 2017)

שרשרת של דרמות קטנות, יומיומיות לכאורה, נכרכת סביב גיבורי הספר הזה ומאלצת אותם להישיר מבט אל השיבושים הגדולים של חייהם. הספר זכה בפרס ספיר לספר ביכורים 2017.

לטעימה מהספר
לרכישה

החברה של אנה | נטלי שוחט (השתתפה בכנסים 2015, 2106, 2017)

יערה חוזרת מטיול באמסטרדם שבו ביקרה בבית אנה פרנק. בעקבות הביקור היא מחליטה לכתוב בלוג, ועל כל פוסט חותמת בשם "החברה של אנה". בהשראתה היא ממשיכה לכתוב על חייה שלה, בישראל של ימינו. אנה הופכת לחברתה דמיונית, לדמות הזדהות, להשראה המלווה אותה בחוויות ההתבגרות השונות.
זהו ספר קליל המחבר את הנוער לנושא השואה ככלל, לסיפורה של אנה פרנק, ולנושאים נוספים ברומו של עולם בקלילות וברגישות.

לרכישה
לרכישה בפורמט דיגיטלי

סגורות | נטלי שוחט (השתתפה בכנסים 2015, 2106, 2017)

סגורות הוא ספר פרוזה קטן, האוחז בחובו מסר מטלטל וחשוב. בתשעה עשר סיפורים קצרים, מרירים-מתוקים ומרתקים פרי עטה ודמיונה של המחברת נטלי שוחט. בספר היא פותחת צוהר, מופלא ואפל כאחד, במסען של נשים להגשמת משאלה אחת: להיות אם. המשאלה נפרסת על פני תקופות שונות, ומשתרעת על פני הגלובוס כולו. בשולי הדברים, תגלו מהן תובנותיה של המחברת בנושאי אימוץ וטיפולי הפרייה. את הספר הפיזי אפשר לרכוש בחנויות הספרים.

לרכישה בפורמט דיגיטלי

איזה יום | עינת א' שמשוני (השתתפה בכנסים 2015, 2106, 2017)

יום שני היה יום גרוע למר בוים. היה זה יום גשם סגרירי ושום דבר לא הצליח לו. זהו ספר על ימים טובים ועל ימים פחות טובים ועל הכוח של המילה "תודה" לשנות הרגשה, להציל ימים גרועים ולעשות את ההבדל בין יום גרוע ליום… קצת פחות גרוע. זמין במהדורה מודפסת ובמהדורת אודיו דיגיטלית.

לרכישה בפורמט דיגיטלי
לרכישה

מסרגות הפלא של סבתא | עינת א' שמשוני (השתתפה בכנסים 2015, 2106, 2017)

בדירה קטנה על כורסא ישנה, יושבת סבתא זקנה-זקנה. עם שתי מסרגות ביד ולב מבין וחכם היא דואגת שלכל אחד יהיה נעים וחם. זהו ספר על סבתא, שתי מסרגות ואיש אחד שחיפש חבר. ספר לילדים על חום אנושי, חברות והקשבה. בשנת 2010 נבחר הספר לספריית פיג'מה. המהדורה המודפסת אזלה. זמין במהדורת אודיו דיגיטלית.

לרכישה בפורמט דיגיטלי

מדברות כתיבה

מירי רוזובסקי, סמדר שטינברג וגפנית לסרי קוקיא

_____________________________

הסופרות מירי רוזובסקי, סמדר שטינברג וגפנית לסרי קוקיא מקיימות מפגש אינטימי על כתיבה בעידן הנשיות המודרנית:

בשיחה נדבר בפתיחות על האימהות ועל הזוגיות שלנו ועל השתקפותן בכתיבה, על הקשר שבין היצירה והחיים הן בהיבטי הביוגרפיה והחשיפה והן בהיבטים הפרקטיים של שילוב הכתיבה בחיי היום-יום, נספר על תהליכי הכתיבה הפרטיים שלנו ועל האופן שבו הספרים שלנו התעצבו והתפתחו.

השיחה מתקיימת בשיתוף מלא של הקהל.

אני זוכר

ד"ר עודד מנדה – לוי

_____________

ג'ו בריינארד (1994-1942) כתב ממואר מכמיר לב בשם I Remember, שפורסם בשנות ה-70 על פני מספר סדרות, ועותקיו אזלו במהירות. הממואר כולל כ-1500 משפטים באורכים שונים, רובם בני משפט אחד, אבל כולם נפתחים במילים "אני זוכר": אני זוכר את הפעם הראשונה שקיבלתי מכתב, שעל המעטפה נרשם: "לאחר חמישה ימים יש להחזיר ל…", ואני חשבתי שלאחר שהחזקתי במכתב חמישה ימים אני אמור להחזיר אותו לשולח; אני זוכר שפוליו היה הדבר הגרוע ביותר בעולם; אני זוכר את היום שבו מתה מרלין מונרו.
ז'ורז' פרק (1982-1936) שמע על ה"אני זוכר" של בריינארד מהארי מתיוס, ידידו, וחבר ב"אוליפו", האולפנה לספרות פוטנציאלית, שבה היה פרק חבר מרכזי. הרעיון של משפטי "אני זוכר" קסם לפרק, שהיה עסוק בעבודות זיכרון משלו. הוא התחיל מיד לשחק, והזמין רבים להצטרף. פרק קבע חוקים למשחק הכתיבה של בריינארד: על הזיכרון להיות כזה שהוא יכול להיות גם של אנשים אחרים, והזיכרון צריך להיות גם של משהו שאינו קיים עוד.

ההרצאה תעסוק במסורת המפוארת של ה"אני זוכר", בהשראות אפשריות, בהשפעות שחוללה אצל סופרים שונים, ובמקומה של הצורה הממוארית הזאת במסורת הכתיבה היוצרת.

מתחילים לעבוד נכון

מאירה ברנע גולדברג

_____________

על טעויות שסופרים עושים בדרך להוצאת ספר ואיך אפשר למנוע אותן.

מערת האוצר הסודית של הסיפורים

רוני גלבפיש

_______

רעיונות טובים הם משאב פשוט ונפוץ מכפי שנהוג לחשוב. פיתוח רעיונות ומיצוי הפוטנציאל הטמון בהם – זה כבר עניין מורכב יותר.

במפגש נעשה את דרכנו למערת אוצר סודית שבה מתפתלות דרכים מוכרות פחות אל הפינות האפלות והמרגשות באמת של רעיונות, וכמעט מבלי משים נעניק להם רבדים והקשרים, עומק ויופי.

אולי אפילו נלך לאיבוד.

איך מתחילים לעבוד בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה?

דניאלה דורון

______

איך מתחילים לעבוד בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה? סיפור אישי וטיפים מקצועיים.

להיות הארנב הלבן

מעין רוגל

______

הארנב הלבן הוא השליח המקשר בין עולם הפלאות ובין העולם הרגיל, עולמה של אליס. הסופרים ומספרי הסיפורים גם הם שליחים, הם שייכים לעולם הסיפורים, ולעולם המציאות, ולאף אחד מהם לא לגמרי. וכמו הארנב הלבן יש להם תפקיד – להנכיח את עולם הבדיון, את הסיפורים, בעולם המציאותי, ולפתות ולמשוך את הקוראים אל עולמות הבדיון.

הרצאה על פיתוי, על עולמות סיפור, ועל מערכת היחסים העדינה שבין קוראים וכותבים.

מקלות של ארטיק

ליאור אנגלמן

___________

איך מתחילים לכתוב סיפור ארוך בלי לדעת שום דבר? כתיבה בהשראת מקלות ארטיק.

על פנטזיה, יצירה ודמיון

אשכר ארבליך בריפמן

____________

הצצה אישית אל תהליכי הכתיבה, חייה ועבודתה של אשכר ארבליך-בריפמן, אחת מסופרת הילדים והנוער המוכרות והאהובות בארץ.

כיצד מתחילים לכתוב?

כיצד עולים רעיונות ומהם מקורות ההשראה של אשכר.

כיצד מתנהל הקשר בין סופר למאייר?

על אהבת הטבע והשפעתו על הכתיבה.

מהי פנטזיה וכיצד היא מעודדת ילדים ליצור?

על חשיבות היצירה והיצירתיות ועוד.

פייסבוק לסופר המקטר

צפריר בשן

_______

איך לכתוב על עצמכם ברשתות החברתיות ולהסתכל במראה אחר כך; איך לרתום את הכישרון ולצאת איתו לעבודה בשדות ולמה אסור להגזים עם כל האותנטיות הזו.

איך ניגשים לספר ילדים

עינת שמשוני

________

נדבר על פיקצ'ר-בוק ונעסוק בשאלה מהו ספר ילדים טוב – האם ישנה נוסחה לכתיבה "נכונה" או מתכון לספר ילדים "מוצלח"? מהם?

(ספויילר: אין נוסחה, יש מתכון).

אוצר מילים

טלי אשר

_____

מרחבת הכנס ההומה אדם, מתפתל לו שביל קטן בתוך הצמחייה, מעין דרך לא דרך, אל מרחב ההתבוננות, אוהל יורט, שמזמין אתכם לחוויית כתיבה מסוג שונה מכל מה שחוויתם עד היום. ומה בדיוק קורה בסדנה עצמה? כתיבה אישית בעקבות טקסטים. חוויה אישית וקבוצתית. ובסופו של דבר יוצאים מהסדנה עם אוצר של מילים…

מספר המקומות לסדנה זו מוגבל. מהרו להירשם!

לנוע בחופשיות בתוך בתי כלא אהובים

דנה ברגר

_____

על השיר ככלי להבעה עצמית ועל המשמעות של להיות יוצר בעולם הזה, צייד של השראה, צלם של רגעים, לוליין של רגשות.
בסדנה נלמד ליצוק משמעות רגשית לתוך מבנה ומסגרת של פזמון, וניגע בזהירות בתמצית ומהות, עלילה ודמות, מסגרות וחופשיות.

מספר המקומות לסדנה זו מוגבל. מהרו להירשם!

מתלבשים על דמות

קרן איל מלמד

_____

סדנת כתיבה משוחררת לבריאת דמויות שמתחילה באוצרות ופרטי לבוש ייחודיים ועוברת דרך הגוף אל היד הכותבת.

מספר המקומות לסדנה זו מוגבל. מהרו להירשם!

להסתכל בקנקן – סיפורי כריכה

דורית תמיר וחן יאקה-שומרון

_____

הפגישה עם כריכת הספר מייצרת את הרושם הראשוני לגביו. איך מעצבים כריכה שתשבה את עינו של הקורא? איך זה נראה משם (מוחו הקודח של המו"ל) ומשם (שולחנו של המעצב הגרפי)?
התהליך, השיקולים, ההתלבטויות, הסקיצות שנזנחו ואלו שהגיעו אל הדפוס – הכול בהרצאה הזאת.

שולחן ערוך: על הלכות, גבולות, מכשלות ומושכלות העריכה

נועה מנהיים

_____

נועה מנהיים היא עורכת, מבקרת, תסריטאית ומסאית, ראש מחלקת ספרות עברית בהוצאת 'כנרת, זמורה, ביתן'.
ערכה למעלה משישים ספרים, בעלת טור קבוע במוסף 'הארץ' העוסק באבולוציה של התרבות.

שדרגו את הכתיבה שלכם עוד היום בעזרת 3 טכניקות פשוטות.

ימים לראות טוב

שגית אמת

_____________

עד כמה קשורים נושאי הכתיבה למחבר שכתב אותם? איך משתמשים בעובדות אמיתיות והופכים אותן לשקרים מרהיבים? אילו סודות אמיתיים שתולים בסיפור הבדיוני הזה?

 

שגית אמת תספר על סופי, גיבורת הספר "ימים לראות" ותגלה מדוע בחרה לכתוב דווקא על גיבורה עיוורת, ואיך קשור העיוורון לחייה האישיים בפרט, ולחיים של כולנו בכלל?

בהומור ובכנות תספר שגית על אחורי הקלעים של הכתיבה, על המחסומים והפחד מחשיפה שהם חלק בלתי נפרד מהתהליך, אך גם על השמחה והאושר המופיעים כשאנו מממשים את החלקים היצירתיים שבתוכנו, ומאווררים את הסודות הכמוסים.

מספר להרצאה –
איך עושים את זה?
כל הסודות וגם כמה שקרים

גלית ברש

_____________

מה קורה רגע אחרי כשהחלום מתגשם? איך מצליחים להשאיר את הספר חי ונושם יותר מחודש? איך מגיעים לעוד ועוד אנשים? האם אפשר לצאת בהרצאה גם לפני שהספר יוצא לאור?

אני מזמינה אתכם לקבל כלים חשובים שיעזרו לכם לארוז את הסיפור שלכם להרצאה. נדבר על הסודות שיש בהרצאה טובה ונחשוף כמה שקרים שאף מרצה לא מדבר עליהם.

סודות ושקרים – הוראות הפעלה

מעין רוגל

_____________

דמויות משקרות. דמויות מסתירות סודות. דמויות טובות במיוחד גם משקרות וגם שומרות סוד. אבל מתי לחשוף את השקר? ואת הסוד? ומתי להכניס שותף סוד? וכמה דמויות יכולות לשמור סוד בלי לגלות אותו לאף אחד אחר?

הרצאה מעשית לכותבי פרוזה על שקרים סודות ומבנה סיפורי. וגם קצת פוקר.

משחק ילדים או מלאכת מחשבת?

שירלי גרץ

_____________

מהו סודו של ספר איכותי? ומה האמת המרה?

מאות ספרי ילדים יוצאים לשוק כל שנה, רובם אפילו לא יגיעו לחנויות. השוק מוצף בהוצאות לאור פרטיות, ובחברות הפקה שמוכרים לכותבים חלום. זה ביזנס לכל דבר, וזה בסדר, אנחנו חיים בכלכלה חופשית.

אבל אם חשקה נפשכם בספר ילדים איכותי, אין קיצורי דרך. זאת עבודה מאתגרת בת שלבים רבים.

בואו לשמוע על תהליך ההוצאה לאור ולבדוק איזה סוג של ספר אתם רוצים להפיק.

כל הדראמ"ה הזאת

רחלי לביא

_____________

לפעמים זה רק עניין של מינונים. דיאלוג שהפך בטעות למונולוג, שלושה עמודים של מחשבות נוגות, לרגע לא ברור איפה הסיפור מתרחש – והופה, הקורא בחוץ.

זה לא חייב לקרות! יש כל כך הרבה דברים שאפשר לשפר בטקסט אם רק רואים אותם בבירור, עוד לפני שמתחילים לקרוא(!) בואו לגלות איך עושים את זה.

כותבת לא למגירה –
על כתיבה בעולם אינטראקטיבי

אורי ניר-וינטר

_____________

עידן הרשתות החברתיות ופייסבוק בפרט פותח בפני כותבים שתי הזדמנויות שלא חלמו עליהן בעבר: להיות עדכניים כל הזמן, ולקבל פידבק מידי מקוראיהם. אורי ניר-וינטר, כותבת פייסבוק בולטת קוראת לזה: "כתיבה חברתית".

בהרצאה תספר אורי מה מניע אותה להעלות פוסט בכל סוף שבוע. בנוסף היא תסקור עקרונות בכתיבה חברתית, כמו: הנעה לפעולה של הקוראים, כתיבה תחת פידבק תמידי ושילוב בין טקסט לאימג', ותדבר על הדילמות שמעוררת כתיבה כזו: חשיפה מול שמירה על פרטיות, אמיתות מול שקרים ועוד.

סירה קטנה בים סוער – שקרים שסיפרו לי על הוצאה לאור, ואיך בכל זאת שרדתי (בינתיים)

גילי בר-הלל

_____________

מסלולה של גילי בר-הלל בעולם המו"לות התחיל בהוצאה גדולה (כתר), המשיך להוצאה קטנה (גרף), והוביל להקמת הוצאה חדשה משל עצמה (עוץ). איך ולמה מתמסר אדם שפוי למסלול של הוצאה לאור? כיצד בוחרים אילו ספרים לתרגם לעברית? מימון המון, ספרים דיגיטליים, הוצאה עצמית – האם מאחד הבאזוורדים הללו תצמח הישועה? האם בכלל יש סיכוי להצליח בתחום הזה? ואיך נמדדת הצלחה?

תני לי לספר לך מה שאת כבר יודעת

קרן לנדסמן

_____________

דיאלוגים יכולים לשמש אותנו להעברת מידע, אפיון דמויות ובספרות ספקולטיבית גם לבניית עולם והבהרת פערי ידע. בסדנה נתנסה בדיאלוגים שונים, בדרכים יעילות יותר (ופחות) להשתמש בדיאלוגים בסיפור, ונראה ממה הכי חשוב להישמר.

עשרה סודות לעריכה עצמית

הגר ינאי

_____________

אין כתב יד ראוי לשמו שיוצא לאור ללא עריכה. ספרים רבים אינם מתקבלים להוצאות או נכשלים בקרב הקוראים בשל חוסר עריכה או עריכה לקויה. בהרצאה נסקור את תהליך העריכה החל ביסודותיו הרגשיים, דרך עקרונותיו הסיפוריים ועד לליטוש הסגנוני הנחוץ להגשה. ניתן שפע של טיפים מעשיים לבדיקה עצמית של העלילה, הדמויות ואלמנטים טכניים חשובים. הרצאה זו עשויה לחסוך לכם אלפי שקלים, חודשים של עבודה ועוגמת נפש. מומלץ בחום לבוא מצוידים בכלי כתיבה ולרשום את עיקרי הדברים.

לכתוב בלב הסערה: איך ממשיכים לכתוב גם בתקופות הקשות ביותר?

סוזן דונובן

_____________

דברים רעים קורים. זה חלק בלתי נפרד מהחיים. בהיותנו חיים – דברים רעים יקרו בהכרח לכל אחד מאתנו בשלב מסוים. נעבור אתגרים לא פשוטים. איך אפשר להמשיך לכתוב בזמנים של אסונות ואובדן? איך הופכים כאב אנושי לסיפור מלא משמעות ועוצמה? איך טראומות משנות אותנו כאנשים וככותבים?

סוזן דונובן לא הייתה אמורה לחיות היום. אסון רפואי שפקד אותה בשנת 2011 הוביל לקריסת מערכות מוחלטת, עשרים ניתוחים, ושלושה חודשים בטיפול נמרץ. היא יצאה מהמשבר עם נכות קשה, אך המשיכה לכתוב. למעשה, מאז שכל הדבר הנורא הזה קרה, סוזן כתבה שישה רומנים, שש נובלות, מחזה שהועלה במנהטן ותסריט לסרט טלוויזיוני. השיבה אל המקלדת הייתה הדבר הקשה ביותר שהיא עשתה אי-פעם, וגם הגאולה שלה.

סודות הכתיבה בז'אנר הרומנטי

שרית חיים

_____________

לכתיבה בז'אנר הרומנטי חוקים ברורים: גבר אלפא, עלמה במצוקה, סיפור אהבה עוצמתי, סצנות סקס וסוף טוב.

אבל מה קורה כשהכותב מחליט להפר את הכללים? איך נמנעים מקלישאות? ועד כמה הקוראים מחפשים עלילה שתנפץ את התבנית הקבועה?

ההרצאה תעסוק בשינויים שחלו בז'אנר מאז עלייתו המטאורית, בניסיון לפענח את הנוסחה המנצחת לכתיבת סיפור רומנטי, ושאלת מיליון הדולר – האם הכתיבה מבוססת על ניסיון החיים של הכותב?

מרב-מכר לסרט: מה למדתי מתסריטאות על כתיבת ספרים?

עומר ברק

_____________

כשעומר ברק כתב את "לחוץ חתונה", הוא לא דמיין לרגע שזה יסתיים בספר זהב, ספר הביכורים הנמכר ביותר בשנת 2017 וסרט עם מיטב הכוכבים הישראלים ובבימויו של לא אחר מאשר גורי אלפי.

אז איך הופכים ספר לסרט? מה אפשר ללמוד מתסריטאות על פרוזה? ומהו הסוד הכי גדול שאף כותב פרוזה בישראל לא יודע?

איך לאהוב את הכתיבה שלנו:
סדנת כתיבה

רותם ברוכין ומרינה ברלין

_____________

כותבות וכותבים רבים מגלים לפעמים שהקושי הגדול ביותר בכתיבת סיפור אינו הדמויות, העלילות או מערכות היחסים, אלא קושי חוץ-סיפורי – המבקר/ת הפנימי/ת הקשוח/ה, שגורמים לנו לסלוד מכל מה שאנחנו כותבים ומבטיחים לנו שכל מילה שכתבנו אי פעם היא נדושה, גרועה ומשעממת. בסדנה נלמד להפסיק לשנוא את כל מה שאנחנו כותבים ולמצוא את היתרונות בכתיבה של כל אחד ואחת מאיתנו. אולי אפילו נגלה מה אנחנו הכי אוהבים לכתוב ואיך להתמקד בו.

 

מוגבל ל-15 משתתפים.

כותבת ומוחקת אהבה

ענת לב אדלר

_____________

הרומן כותבת ומוחקת אהבה מכר עד היום למעלה מ-50 אלף עותקים ולא רק שהפך לתופעה תרבותית אלא גם הפך לי את החיים.
בזכותו יצאתי למסע הרצאות בכל הארץ שנמשך כבר ארבע שנים ובזכותו הפכתי לגורו עבור נשים באמצע החיים שעוקבות בעניין גם אחרי מוצרי ההשראה והתוכן שלי והפעילויות החברתיות שאני מובילה.
הקהל הפך לקהילה.
אבל מה אם אספר לכם שלמרות ההצלחה הכבירה של הרומן והתהודה הגבוהה, הוא כמעט ולא ראה אור?
ומה אם אומר לכם שהדבר הכי חשוב זה להאמין בבטן שלכם, ביצירה שלכם, להתעקש וללכת עד הסוף?
כי אחותה הגדולה של ההצלחה בעיני היא ההתמדה.