עברנו יותר מחצי!

אם אתם עדיין כאן – כל הכבוד! זה לא ברור מאליו בכלל.

ואם עד עכשיו עסקנו במציאות ובנפש האדם, מכאן ואילך אנחנו עוברים לבדיון ו… המממ, כן, לנפש האדם. איך שהוא כשאנחנו מדברים על כתיבה זה תמיד יהיה נפש האדם.

אז כמו שהבנתם מהכותרת, אנחנו עם שלגיה.

זוכרים את שלגיה, נכון?

תזכורת מהירה למי שילדותו אי שם בעבר הרחוק ולא מקריא סיפורים לגיל הרך (ואם מישהו מקריא את שלגיה לגיל הרך, אני ממש מקווה שהוא מקריא גרסה מצונזרת, חתיכת סיפור מפחיד!): המלך, אבא של שלגיה, מאבד את אימא שלה איכשהו, מתחתן עם מלכה אחרת, והמלכה הזו א. לא מתעלפת על הבת החורגת שלה. ב. הדבר שהכי הכי חשוב לה בכל העולם כולו הוא היופי שלה. ליתר דיוק, הדבר הכי הכי חשוב לה בכל העולם כולו הוא שהיא עצמה תהיה האישה הכי יפה בו. בעולם כולו.

כדי להבטיח את קיומה של עובדת יופיה הלא מעורער, מחזיקה המלכה ראי מיוחד, ראי קסמים, ששיקוף הוא אחד התפקידים הפשוטים שלו. הוא עושה הרבה יותר מזה. בכל פעם שהמלכה ניגשת אליו ושואלת: "ראי ראי שעל הקיר, מי היפה בכל העיר?" הוא נכנס במהירות-האור אל הדטה-בייס הסופר מעודכן שלו, מריץ שאילתת SQL, וחוזר מיד עם תשובה מדויקת, ואומר אותה בקול אנושי להפליא.

במשך פרק זמן מסוים התשובה מספקת את המלכה. "את, מלכתי". אבל יום אחד זה משתבש. את ההמשך אתם ודאי זוכרים, לפחות כמו שאתם זוכרים את כל מה שחזרתי וסיפרתי כאן, בגרסה שנקרא לה "שיקוף מעוות משהו".

ובכל זאת הרגשתי דחף לחזור על זה, כי תראו מה זה: יש לנו כאן ראי שנותן תשובות! הוא אשכרה נותן תשובות! שזה מדהים, כי אנשים שעומדים מול הראי ושואלים שאלות – יש מלא! מיליונים! ראי שנותן תשובות – זה השוס.

אז בואו נדבר רגע על הדמות שלכם: איזה שאלות יש לה כשהיא עומדת מול המראה?

כתבו פסקה ושובו לכאן לספר איך היה!

**

זה התרגיל השישי של אתגר 30 יום של כתיבה נובמבר-דצמבר 2019. לא מאוחר מדי לעשות את תרגיל 1, תרגיל 2, תרגיל 3, תרגיל 4 ו-תרגיל 5.