החלטות לשנה החדשה זה עניין מורכב. מצד אחד – אנחנו רוצים, כל כך רוצים, לקבל עלינו משהו ולעמוד בו. כמה מדהים להסתכל שנה אחורה ולהגיד לעצמנו, "השנה השתפרתי ב…" ואפילו רק "השנה עמדתי במילה שלי מול עצמי והקפדתי ל…"

מצד שני – זה כבר סוג של בדיחה. מין דבר כזה שאנחנו ממש ממש רוצים, ולפעמים אפילו מצליחים להחזיק כמה ימים, ואז שוכחים, ועם הזמן כבר אפילו לא מצפים שנצליח, ואולי אפילו לא מנסים. אנחנו יודעים שהחלטות לשנה החדשה נידונו לכישלון מראש, ובשביל מה…

אבל האמת היא שכן הייתי רוצה להצליח. כן הייתי רוצה לקבל על עצמי משהו ולהתמיד בו. להצליח להסתכל לאחור בעוד שנה ולראות כמה גדלתי… וגם יש לי חברה שהצליחה! באמת! יש לי חברה אמיתית (לא שמעתי ממישהי ששמעה ממישהו…) שקיבלה על עצמה החלטה לשנה החדשה ועמדה בה! שנה! שלמה!

ומכיוון שהתחום שבו הכי חשוב לי להשתפר הוא כתיבה, הנה כמה רעיונות להחלטות שאפשר לשקול לקבל על עצמנו, ואין לי ספק שאם נצליח לעמוד בהן (כן, גם באחת) – הכתיבה שלנו אכן תקפוץ מדרגה.

לכתוב דפי בוקר – אפילו דף אחד, לא בהכרח עם אור ראשון של שחר, אפשר גם אחרי הקפה

לכתוב תרגיל כתיבה אחד ביום

לכתוב שיר אחד כל יום

לכתוב עשרים דקות ביום

לכתוב חמש דקות ביום

לקרוא עמוד בספר כתיבה כל יום

לנהל יומן כתיבה – לכתוב כל יום משהו שמתייחס לכתיבה באותו יום, או להרהורי הכתיבה באותו יום

לנהל יומן, לאו דווקא על כתיבה

לשלב זמני כתיבה בלו"ז, לאו דווקא כל יום (אנשים עסוקים, נו…) ולעמוד בהם

להשתתף בסדנת כתיבה

להשתתף בסדנת כתיבה בתחום שאני לא כותב בו, כדי להעשיר את הכתיבה שלי (מדע בדיוני ופנטזיה? שירה?)

ללכת לכנס כתיבה

להקים קבוצת כתיבה שנפגשת בקביעות

לנסוע לחופשת כתיבה

למצוא חבר כותב ולהעביר בינינו טקסטים למשוב באופן סדיר (פעם בשבוע? פעם בחודש?)

אלה רק כמה דוגמאות. אם כבר קיבלתם עליכם החלטה כלשהי – כתבו אותה בתגובות! אם יש לכם הצעה להחלטה – כתבו אותה בתגובות! אם יש לכם רעיון איך באמת עומדים בהחלטות לשנה החדשה – כתבו אותו בתגובות!

והלוואי שנתייצב כאן כולנו בסוף השנה הזו ונדווח שעמדנו בהחלטות, ושהייתה לנו שנה טובה-טובה, גם בתחום הכתיבה.

**

אה, ומה הקטע של התמונה? ובכן, שנה חדשה היא בעיניי כמו תינוק חדש. מין התגלמות קסומה של פוטנציאל טהור. יש לכם דימוי מהמם אחר? – כתבו אותו בתגובות!