הקלטות כנס נקודת מפנה 2

חדשנות בשיווק ספרים, איך מפתים את הקורא אל העמוד הבא, האמת הרגשית שבכתיבה, איך טווים עלילה, איך בוראים עולמות, איך מטילים על הקורא אימה ובה בעת מסבים לו עונג, איך מוצאים זמן לכתיבה, איך מוכרים את הספר – הם רק מקצת הנושאים שעסקנו בהם בכנס נקודת מפנה 2.
כנסי נקודת מפנה נוצרו כדי לתת לכותבים מקום ללימוד טכניקות וכלים, למצוא רעיונות חדשים, לקבל מוטיבציה אדירה לכתיבה ויותר מכול – להפיג ליום אחד את בדידות הכותב, להכיר כותבים חדשים כדי להתייעץ איתם בבעיות נושנות, ולחדש כוחות.

כנס נקודת מפנה 2 התקיים בנובמבר 2015.

ההקלטות הן הקלטות אודיו בלבד.

תוכן ההקלטות:

.

חדשנות בשיווק ספרים והמסע להגשמת החלום – מירב עוז
.
רוצים ללמוד איך לקדם את הספר שלכם? סיפור השקת ספר הביכורים של מירב עוז, במהלך שיווקי חדשני, ייתן לכם השראה וכלים לעשות זאת בעצמכם. מהלך ההשקה הייחודי של מירב עוז, שנעשה במינימום השקעה ובמקסימום יצירתיות, נשא תוצאות, קיבל סיקור תקשורתי בעיתונות ובטלוויזיה, ושלח את מירב לסבב הרצאות ארוך ברחבי הארץ ובעולם.

פצע, מרפסת וסבתא, על האמת הרגשית שבכתיבה – שגית אמת
.
כבר למדנו את כל הכללים – אנחנו יודעים לזהות פתיחה טובה, מבינים את החשיבות שבבחירת הגוף הכתוב, גם התאמנו בעיצוב דמויות, ואנחנו אפילו יודעים לעקוף בזמן את ביצת הקיטש והקלישאות. אנחנו כבר יודעים מה "נכון". אבל זה לא מספיק. ה"נשמה" של הסיפור, קשורה בעבותות ליכולת להסתכל לעצמינו בלבן של העיניים, למתוח את מיתרי הלב עד שיכאבו, ולכתוב אמת. גם אם היא בתחפושת. מהי ה"אמת" שלנו? על מה נבחר לכתוב? איזה נושא רגשי יהיה הציר של הסיפור שלנו?

מילים ממכרות, טכניקות מתקדמות בכתיבה – רחלי לביא
.
המילים שאנחנו בוחרים כדי לספר את הסיפור שלנו חשובות לא פחות מהסיפור עצמו, ויש דרכים לבחור אותן כך שהן יכריחו את הקורא להמשיך לקרוא, ולהפוך עוד דף ועוד דף.

איך לפתות ילדים אל השירה? – אורית גידלי

הרצאה וריאיון עם אורית גידלי, משוררת וסופרת ילדים, על השירה, על הכתיבה, על החיים ועל המוות.

איך כותבים רומן בן שבעה כרכים – אורי פרץ שרון
.
רבים מאתנו יודעים כיצד לבנות עלילה וכיצד לכתוב סיפור קצר, אבל איך שוזרים עלילות כדי לבנות רומן? ואיך עושים זאת כדי לכתוב סאגה בת שבעה כרכים? בהרצאה נבחן טכניקות לחיבור עלילות באמצעות דוגמאות מתוך אחת מסדרות הספרים המצליחות בעשורים האחרונים, סדרת "שיר של אש וקרח" מאת ג'ורג' ר"ר מרטין, שהייתה הבסיס לסדרת הטלוויזיה המצליחה "משחקי הכס".

להפוך את הצפרדע לנסיך, קסם העריכה והשכתוב – עדי איצקוביץ
.
החשיבות הקריטית של העריכה, ההבדלים בין עריכה לשונית ועריכה ספרותית, תפקידו של העורך, המערכת המורכבת של סופר-עורך, וכללי אצבע לעריכה עצמית.

בראשית, סדנת בריאת עולמות – רוני גלבפיש
.
ראשית עלינו לברוא את השמיים ואת הארץ, את היצורים ואת הקסמים. מאיפה מתחילים?

על האימה ועל העונג – מעין רוגל
.
מילים מחוללות רגשות. יותר מזה, מילים מחוללות סערת רגשות. ואחד הרגשות הסוערים ביותר הוא פחד. לא פשוט להפחיד. צריך לדעת איך להפחיד, וכשמפחידים כמו שצריך – העונג אדיר.
איך מפחידים? מהם המנגנונים שעומדים בבסיסו של הפחד בכתיבה? מה ההבדל בין בהלה לבין אימה, ומה הקשר של שני אלו לצחוק?
בסדנה נדבר על כוחן של מילים, על כוחו של הכותב, ולמה 'אימה' לא חייב להיות ז'אנר נחות בספרות.

על חלונות וחלומות פתוחים – עידן גרינברג
.
שיחה פתוחה עם סופר הביכורים עידן גרינברג.

איך למצוא זמן לחלום הכתיבה שלנו – עדי מאור סיסו
.
נגלה מהם המיתוסים הגדולים של ניהול זמן, ולמה הכרחי לשלב במימוש החלום שלנו כמה עקרונות חשובים נוספים, כדי לגרום לספר להיכתב ולצאת לפועל בסופו של דבר בעזרת התנהלות אפקטיבית ביום יום ובכתיבת הספר.

איך מוציאים ספר לאחר חוק הסופרים? – מאירה ברנע גולדברג
.
כל האפשרויות, כל השאלות, כל התשובות. ממה צריך להיזהר? מה צריך לבדוק לפני שחותמים על חוזה עם הוצאה לאור? האם אפשר להצליח כנגד כל הסיכויים?

ג'אמפסטרטר, מימון פרויקטים יצירתיים – אליה אלון הכהן
.
לצאת לאור במימון המון זו ההזדמנות החדשה והגדולה עבור כל יוצר ויצירה. השיטה תופסת תאוצה וסופרים רבים בוחרים בה, מנגד מו"לים מתחילים לחפש את הכותרים המעניינים בפלטפורמות הגיוס השונות. בהרצאה דינמית משובצת בדוגמאות מגוונות תענה אליה אלון הכהן על השאלות: מה הופך את הסופר ליזם? מהן מערכות היחסים החדשות במגרש ההוצאה לאור? מהם היתרונות של גיוס מימון המון בעבודה עם מו"ל ומפיץ? ואיך בכלל מתכוננים להזניק קמפיין מימון המון מצליח?

בעיות בתהליך הכתיבה – אשכול נבו
.
מהן הבעיות המשותפות לכל הכותבים בתהליך הכתיבה, ואיך מתמודדים איתן? באי הכנס שאלו ואשכול נבו ענה ושיתף.

עלות ההקלטות:

.

249.₪.

התוכן דיגיטלי. לאחר התשלום יישלח אליכם קישור לצפייה.
הקישור פתוח ללא הגבלת זמן.

.

לרכישה
לקבלת פרטים על מוצרים נוספים: