כבר שבועות/חודשים/שנים שאתם רוצים לכתוב ועד עכשיו לא עשיתם שום דבר? אולי כדאי לכם לחפש כמה תחרויות כתיבה.

אני יודעת, אני יודעת איך זה נשמע; עוד לא כתבתם מילה וכבר אני ממליצה לנסות להתמודד מול כותבים אחרים… זה מבלבל. אבל חכו רגע, בואו נדבר על זה.

כתיבה דורשת מיומנות, זה נכון. וכן, בהחלט, לכותב מיומן יש סיכויים טובים יותר להוציא סיפור טוב תחת ידיו. אבל צריך להתחיל מאיפשהו, ואולי זה יישמע מוזר, אבל תחרויות כתיבה זה מקום מצוין להתחיל ממנו.

למה כדאי להשתתף בתחרויות כתיבה?

  • בתחרות יש לכם מועד הגשה. דדליין. יש תאריך ברור שבו העיפרון נופל מהיד וכתב היד משוגר אל מנהלי התחרות. יש אנשים שמועד הגשה הוא הדבר שמדרבן אותם יותר מכול. אם אתם ביניהם – הנה לכם תמריץ מעולה.
  • בתחרות כתיבה יש… הממ, כן, תחרות. לאנשים תחרותיים – תחרות היא הדלק הטוב ביותר. יש כאן משהו שאפשר להשיג. לא שווה?
  • בתחרויות כתיבה הרבה פעמים אתם לא צריכים לחשוב לבד על נושא, כך שנחסכת מכם התלבטות לא פשוטה בכלל. לחילופין – אם אין לכם שום רעיון – הנה רעיון שמישהו אחר כבר הכין בשבילכם. לכם נשאר רק לכתוב.
  • יש לכם סיכוי לזכות! באמת! גם אם אתם כותבים מתחילים. וזכייה בתחרות כתיבה היא בּוּסְט מטורף לביטחון העצמי שלכם ולביטחון שלכם ביכולת שלכם לכתוב.
  • אני אישית מכירה שני אנשים שזכייה בתחרות כתיבה הניבה להם גם חוזה על ספר עם הוצאת ספרים (ואני מדברת על הוצאות לאור מסורתיות, בימים שבהם הן עשו את כל העבודה על חשבונן ו"מימון מחבר" היה צירוף מגונה), אז הנה לכם עוד דרך לגרום להוצאות הספרים להבחין בכם.
  • תחרויות כתיבה, אם תזכו, יביאו לכם פרסום מסוים ככותבים, שזה נפלא. אנשים יתחילו להכיר את הכתיבה שלכם. זו אחת הדרכים להתחיל ליצור לעצמכם קהל קוראים.
  • תחרויות כתיבה, אם תזכו, מביאות איתן מפעם בפעם גם תגמול כספי חביב. הוא לא יסדר לכם את החיים, אולי גם לא את הקנייה לשבת הבאה בסוּפר, אבל זה סיפוק אדיר לקבל כסף על סיפור שכתבת.
  • כיף גדול לפרסם בעמוד הפייסבוק שלכם הודעה על זכייה בתחרות, וממש נחמד שאפשר לציין את זה במכתב הפנייה שלכם להוצאת ספרים כשתרצו להוציא את הספר שלכם (או את הספר הבא) לאור. נסו ותיהנו!

אז אחרי שביססנו את עניין הכדאיות, הנה שתי תחרויות שמתנהלות ממש בימים אלו, ואתם מוזמנים מאוד להשתתף בהן:

פרס אלמוג

תחרות הכתיבה השנתית של מכונת הכתיבה וכנס נקודת מפנה מתקיימת השנה בפעם החמישית!

מה עושים?

כתבו סיפור קצר (בן עד 2000 מילים) בהשראת התמונה הזאת:

נושא תחרות פרס אלמוג

ושלחו אותו עד 14.12.2020 לכאן: nekudatmifne.comp@gmail.com

פרטים נוספים תמצאו באתר תחרות פרס אלמוג.

הזוכים יוכרזו בסיום כנס נקודת מפנה 7 (נרשמים כאן), ויזכו בפרסים כספיים.

בקרוב תתחילו להזיע

לרגל צאת הספר, בקרוב תתחילו להזיע, של שירה רייז משולם, הכרזנו על תחרות כתיבה! כתבו סיפור קצרצר, עד 600 מילים, על נקמה, ושלחו אותו ל: shira7r@gmail.com עד 9.11.2020.

הזוכים יוכרזו בסיום כנס נקודת מפנה 7 (נרשמים כאן)

3 הכותבים הזוכים יקבלו עותק של הספר והסיפור שלהם יעלה לאתר כנס נקודת מפנה.

כריכת הספר בקרוב תתחילו להזיע

בהצלחה!!

מוזמנים לשתף בתגובות תחרויות נוספות שמתנהלות בימים אלו.

תמונה: Image by Wokandapix from Pixabay