מתחילים בעוד

0
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec

מתחילים בעוד

0
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec

כנס נקודת מפנה הוא הכנס היחיד בישראל המיועד לסופרים בשלבים שונים של קריירת הכתיבה שלהם: סופרים ותיקים, סופרים שהוציאו ספר או שניים, וגם סופרים ששוקדים על ספרם הראשון.
הכנס הוא הזדמנות לצאת ליום אחד מבדידות הכותב, ולבוא ללמוד כלים חדשים ולהכיר סופרים אחרים שמתמודדים עם אותן הבעיות, עורכים ואנשי מקצוע שונים בתעשיית הספרות.


הכנס מופק על ידי רחלי לביא, כותבת, עורכת ומתרגמת, יזמת "עברי" – עורך לשון אוטומטי.
משתתפים בו סופרים ותיקים ומנחי סדנאות מהטובים ביותר בתחום סדנאות הכתיבה.

תכנית הכנס

8:15-8:45
התכנסות והרשמה
8:45-9:45
פתיחה – רחלי לביא
10:00-10:45
ימים לראות טוב
שגית אמת
10:00-10:45
כותבת ומוחקת אהבה
ענת לב-אדלר
11:00-11:45
סודות ושקרים – הוראות הפעלה
מעין רוגל
11:00-11:45
מרב-מכר לסרט
עומר ברק
11:00-11:45
איך לאהוב את הכתיבה שלנו
רותם ברוכין ומרינה ברלין
איך לאהוב את הכתיבה שלנו
רותם ברוכין ומרינה ברלין
12:00-12:45
משחק ילדים או מלאכת מחשבת?
שירלי גרץ
12:00-12:45
כל הדראמ"ה הזאת
רחלי לביא
12:00-12:45
כותבת לא למגירה
אורי ניר-וינטר
13:00-13:45
הפסקת צהריים
14:00-14:45
סודות הכתיבה בז'אנר הרומנטי
שרית חיים
14:00-14:45
שקרים שסיפרו לי על הוצאה לאור
גילי בר-הלל
14:00-14:45
מספר להרצאה – איך עושים את זה?
גלית ברש
15:00-15:45
תני לי לספר לך מה שאת כבר יודעת
קרן לנדסמן
15:00-15:45
סוזן דונובן ועומר ברק
בשיחה מיוחדת (באנגלית)
15:00-15:45
עשרה סודות לעריכה עצמית
הגר ינאי
16:00-17:00
לכתוב בלב הסערה: איך ממשיכים לכתוב גם בתקופות הקשות ביותר? – סוזן דונובן
טקס הענקת פרס אלמוג וסיכום

סופרת רבי המכר
סוזן דונובן מגיעה לכנס נקודת מפנה

אסון רפואי שפקד את סוזן דונובן, סופרת רבי-מכר של הניו-יורק טיימס והיו-אס-איי טודיי, כמעט גדע את חייה והותיר אותה עם נכות קשה. אבל סוזן המשיכה לכתוב. השיבה את המקלדת הייתה הדבר הקשה ביותר שעשתה אי-פעם וגם הגאולה שלה.
בדצמבר הקרוב היא תגיע ארצה לכנס נקודת מפנה כדי לספר את סיפורה.

המרצים שלנו

רחלי לביא

כותבת, עורכת ומתרגמת, יזמת "עברי" – עורך לשון אוטומטי, ויזמת כנס נקודת מפנה.

גלית אקרמן ברש

גלית אקרמן ברש

דור שלישי בבית לחם הגלילית, מגדלת בעל אורגני, שלושה ילדים דמוקרטיים ולול.
אחרי קריירה מלאת ריגושים בעולם השיווק ועבודה בארגונים גדולים, תואר ראשון בשיווק ותואר שני בייעוץ ארגוני, עברה לעשות את מה שהיא הכי אוהבת: חיבור בין כתיבה לשיווק.כיום מרצה, מנחה סדנאות ומלווה אנשים פרטיים וקבוצות בקורס "יוצאים לאור" עם איריס יוגב שותפתה, לבניית הרצאות מתוך הסיפור האישי של כל אחד ואחת.

הגר ינאי

הגר ינאי

מחברת טרילוגיית הלווייתן מבבל, סופרת עטורת פרסים ומבקרת ספרים, בעלת ניסיון של כמעט שני עשורים בהוראת כתיבה יוצרת ועריכת כתבי יד.

תמונה: דורי ארדון

שירלי גרץ

שירלי גרץ

בעלת תואר שלישי באשורולוגיה, סופרת ומורת דרך. הרומן הראשון שלה She Wrote on Clay התפרסם בארצות הברית בשנת 2013. מאז הוציאה לאור את סדרת גילגמש הצעיר – ספרי הרפתקאות המבוססים על מיתולוגיה מבבל העתיקה ומיועדים לראשית הקריאה. כשהיא לא כותבת היא עובדת כמדריכת תיירים בירושלים ומדריכה סיורים מיוחדים, ביניהם סיור "כתיבה יצירתית חווייתית על רקע העיר העתיקה" – סדנת כתיבה בת 6 שעות תוך כדי סיור בעיר העתיקה.

קרן לנדסמן

קרן לנדסמן

קרן לנדסמן היא אימא, רופאה וסופרת בסדר חשיבות משתנה. מחברת "שמים שבורים" ו"לב המעגל" וכותבת הבלוג "סוף העולם – מבט מהיציע".

תמונה: רני גרף

שגית אמת

שגית אמת

מחזאית, סופרת, מנחת סדנאות כתיבה, ומלווה תהליכי יצירה באופן אישי. זוכת פרס "זאב" ופרס ע"ש לאה גולדברג על ספרה "השחר של גאיה". שחקנית בוגרת "בית צבי". בוגרת לימודי ביבליותרפיה במרכז להשתלמויות של אוניברסיטת בר אילן.

אורי ניר וינטר

אורי ניר-וינטר

רעיה ואימא לארבעה, בוגרת בצלאל, מנכ"לית "הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות" בעבר וכיום מנהלת תכנית המתמחים הארצית "הדבר הבא". לפני כחמש שנים, בזמן שבן זוגה ייצג את ישראל בראלי אופנועים בחו"ל, התחילה לכתוב על קורותיה בארץ עם ארבעה ילדים קטנים במשך עשרת ימי התחרות. התגובות היו מצוינות וקצב העלאת הפוסטים עלה. כיום היא משתפת "פוסטור" פופולרי עם אלפי עוקבים בכל סוף שבוע, מרצה על "כתיבה חברתית", ויזמה ומשתתפת ב"כותבים לפנים", ערבי קריאת פוסטים ב"טוקהאוס"

מעין רוגל

מעין רוגל, סופרת, תסריטאית, מנחה כתיבה ומפצחת סיפורים. ראו אור ספריה 'היינו יכולות לנסוע' (2011), 'יער' (2016), 'גם קופים נופלים מעצים' (2018). ב-2019 צפוי לראות אור ספרה הרביעי בהוצאת כנרת זב"מ.

גילי בר הלל

גילי בר-הלל

גילי בר-הלל ידועה כמתרגמת ספרי הארי פוטר, ותרגמה ספרי ילדים ונוער עבור רוב הוצאות הספרים הבולטות בארץ. לפני כחמש שנים הקימה את הוצאת עוץ, המתמחה בספרי ילדים ונוער מתורגמים מאנגלית. היא בוגרת החוג לתאטרון באוניברסיטת תל אביב וכמעט השלימה תואר שני בלימודי תרבות הילד והנוער. אספנית ספרים, מרצה תכופות בספריות ובתי ספר, ומתגוררת בתל אביב עם בעלה, שלושה ילדים, חתול וכלב.

סוזן דונובן

סוזן דונובן

סוזן דונובן כתבה 28 רומנים ונובלות, מחזות ותסריטים, וספריה מככבים ברשימות רבי המכר של הניו יורק טיימס ויו-אס-איי טודיי. פובלישרס ויקלי מתאר את הרומנים שלה כ"תמהיל מושלם בין רומנטיקה וספרות נשית." היא עיתונאית לשעבר, בעלת תואר ראשון ושני בעיתונאות, אימא, אוהבת כלבים, מנחת כתיבה ועורכת ספרות. היא עובדת עם כותבים אחד-על-אחד על הפרויקטים שלהם בצימר הכתיבה שלה בניו-מקסיקו.

רוני גלבפיש

סופרת ומנחת סדנאות כתיבה. מחברת "סיפור קטן ומלוכלך" ו"אגם הצללים".

עומר ברק

עומר ברק

עומר ברק הוא סופר, תסריטאי, כותב מופעי סטנד-אפ, עיתונאי ומנחה סדנאות כתיבה. ספרו, "לחוץ חתונה", הגיע למקום הראשון בטבלאות רבי המכר והפך לספר זהב. כיום עובד על ספר שני, שני סרטים ומופע סטנד אפ. מנחה סדנת הכתיבה "לכתוב את עצמי" עם רענן שקד.

מרינה ברלין

היא סופרת, משוררת ומבקרת ספרים בשפה האנגלית מאז שנת 2011. הסיפורים, השירים והביקורות שלה התפרסמו במגוון במות בחו"ל כגון STRANGE HORIZONS, VICE, LOS ANGELES REVIEW OF BOOKS ועוד. חברה בועד השופטים של פרס טיפטרי לספרות ספוקלטיבית לשנת 2018.

רותם ברוכין

היא סופרת, מחזאית, תסריטאית ובמאית. היא זכתה חמש פעמים בפרס גפן לספרות ספקולטיבית על סיפוריה. היא למדה תסריטאות באוניברסיטת תל-אביב, כתבה דיאלוגים למספר סדרות בערוץ הילדים, ופרסמה שני סיפורים בהמשכים בעיתון הנוער "ראש 1" –  "קפיצת חלל" ו"רוחות מדבר". מחזותיה הועלו במרכז הגאה, בתיאטרון צוותא ובבית ציוני אמריקה. את יצירותיה ניתן למצוא באתר rotemwrites.com ובמגוון במות אחרות.

שרית חיים

שרית חיים

שרית חיים למדה לקרוא כבר בגיל 4, התמכרה לז׳אנר הרומנטי כשמלאו לה 41, והתחילה לכתוב בגיל 44. שני ספריה, "עוצרת נשימה" ו"מחסיר פעימה", יצאו בהוצאת "מודן", לאחרונה החלה גם לתרגם (ספרים בז׳אנר הרומנטי, אלא מה?)

כנס נקודת מפנה 2019 | ענת לב אדלר

ענת לב אדלר

סופרת, עיתונאית, עורכת, משדרת ברדיו, מחברת מילים לנשים ונשים למילים. מאמינה גדולה ביצירה, בתשוקה, באהבה, בים, בטבע, בהנאות החיים, בספרים מעולים, בחברות טובות ובמילים שיוצרות מציאות. חיה בשביל לכתוב, כותבת בשביל לחיות, גרה בתל-אביב, חולמת על פריז.

תומכים

פרס אלמוג

במסגרת כנס נקודת מפנה מתקיימת תחרות כתיבה נושאת פרסים של סיפורים קצרים.
כתבו סיפור שאורכו עד 2000 מילים בהשראת התמונה ושלחו אותו אלינו עד 31.11.2018

בין המשתתפים בכנס יוגרל לילה בארט-האוס

ארט-האוס היא בקתה יחידה במינה לכותבים ולכותבות, הממוקמת בלב מטע תמרים בערבה, במרחק הושטת יד מהמדבר היפהפה. לארט-האוס אפשר להגיע כדי לכתוב באופן עצמאי, או להיעזר בליווי מיומן של אנשי מקצוע בתחומי הפרוזה והתסריטאות. 

בין המשתתפים בכנס יוגרל לילה בארט-האוס, מתנת הבעלים.

הרשמה

ההרשמה המוקדמת
הסתיימה!

255 ₪

ההרשמה הרגילה
הסתיימה!

330 ₪

ההרשמה
נסגרה!

390 ₪

מדיניות ביטולים
עד 30.11.2018 – החזר מלא.
מ-1.12.2018 ועד 13.12.2018 – יוחזר הסכום ששולם בניכוי 50 ₪.
לאחר סיום ההרשמה (מ-14.12.2018) – לא יהיו החזרים.

רוצה לפתוח דוכן בכנס או לפרסם בו את הסדנה או את העסק שלך?

השאר כאן פרטים וניצור אתך קשר בהקדם!

שם:
טלפון:
מייל: