לאכזב זה קשה. וגם להתעלל בדמויות שלנו זה קשה. אבל זה חשוב. וצריך להתאמן על זה. ולהתאמן עוד. אז הנה הזדמנות. כתבו מכתב אכזבה! לפניכם כמה אפשרויות, בחרו אחת:

  1. את מנהלת חברה גדולה. בחברה יש עובד מוצלח ומבטיח. כבר כמה חודשים שאת מבטיחה לו קידום, והנה יש הזדמנות, וכבר רמזת לו כמה פעמים שהתפקיד שלו. רק שזה לא מה שעומד לקרות. מישהו אחר עומד לקבל את הקידום, ואין ברירה, צריך להודיע לו… כתבי לו מכתב.
  2. אתה מאורס לאישה עדינה, טובת לב, ומתוקה. אתה יודע כמה היא אוהבת אותך. החתונה בעוד שבוע, הכול כבר מוכן, ואתמול פגשת את אשת חלומותיך. רק כשזה קרה, הבנת שאתה לא אוהב את האישה שאתה עומד להתחתן איתה. אתה עדיין לא יודע אם אשת חלומותיך מעוניינת בך או לא, אבל אתה יודע שאתה חייב לבדוק. נשאר רק להודיע לכלה שהחתונה מבוטלת. כתוב לה מכתב.
  3. יומך קרוב. את מרגישה את זה. וגם הבן שלך מרגיש. הוא נמצא לצדך ממש כל יום, דואג לכל צרכייך. ברור לך שברור לו שהוא עומד לרשת את כל הונך (הרב), אבל את גם יודעת מה כתוב בצוואה. את מרגישה חובה מוסרית לספר לו על כך. לפני שישמע זאת מעורך הדין. כתבי לו מכתב.
  4. חבר שלך כותב ספר. הוא מדבר על זה כבר שנים. הוא עובד על זה כבר שנים. ברור לו שמדובר ביצירה שתיכנס לקנון הספרותי הישראלי. הוא נותן לך לקרוא את כתב היד רגע לפני שהוא עומד לשלוח אותו להוצאות הספרים, וברור לך שכגודל הציפייה כך גודל האכזבה. כתוב לו מכתב.

לא מתחברים? אכזבו מישהו אחר… 😉

כתבתם? נהדר.

מרגישים אמיצים?

קמטו את המכתב וזרקו אותו לסל הניירות הקרוב. אתם ואני יודעים שמכתב הוא לא הדרך לעשות דברים כאלה. תהיו בני אדם ותדברו. כתבו דיאלוג בין המאכזב והמאוכזב.

איך היה?

מה היה לכם קשה יותר?

שתפו!